Facebook chce, aby inteligentné okuliare nahradili naše smartfóny

Stať sa tak má medzi rokmi 2023 až 2025

1
Zdroj: 9to5Google

Záujmy Facebooku v oblasti okuliarov s rozšírenou realitou prezentoval zakladateľ spoločnosti Mark Zuckerberg ešte v roku 2016. Teraz sa dozvedáme niekoľko noviniek, ktoré potvrdzujú, že vízie giganta v tomto smere začínajú naberať na obrátkach.

Ako už informoval web 9to5Google, novinky sa týkajú projektu Orion. Ide o krycí názov (z gréckej mytológie) reprezentujúci inteligentné okuliare. Celý projekt má na starosti Facebook Reality Labs.

Tieto inteligentné (AR) okuliare by mali podľa slov Facebooku v blízkej budúcnosti nahradiť naše smartfóny. Zariadenie bude totiž disponovať malou obrazovkou, ktorá používateľom umožní dvíhať hovory, zaznamenávať živé prenosy, vyhľadávať informácie a mnoho ďalšieho.

O pohodlné ovládanie sa má postarať inteligentný asistent, ktorý bude plniť všetky vaše požiadavky. Podľa všetkého však spoločnosť pracuje aj na neznámom „kruhovom zariadení“ s názvom Agios, ktoré ponúkne používateľom úplne nový spôsob vstupu – pohybový senzor.

Jeden z hlavných problémov Facebooku týkajúcich sa inteligentných okuliarov je ich vizuálne prevedenie. Spoločnosť sa totiž doslova trápi, aby nie len funkcie, ale aj dizajn tohto unikátneho zariadenia priťahoval čo najviac zákazníkov.

Na doladenie všetkých detailov má však Facebook ešte kopu času, keďže debut inteligentných okuliarov je predbežne naplánovaný na obdobie medzi rokmi 2023 až 2025.