Fotky od Google prichádzajú s novou funkciou, ktorá je inšpirovaná príbehmi Instagramu

Príbehy sú obľúbeným formátom, ktorým dnes disponuje hneď niekoľko sociálnych sietí. Vymyslel ich Snapchat, no preslávil ich až Instagram, ktorý príbehy od Snapchatu v podstate okopíroval.

Príbehy sú obľúbeným formátom, ktorým dnes disponuje hneď niekoľko sociálnych sietí. Vymyslel ich Snapchat, no preslávil ich až Instagram, ktorý príbehy od Snapchatu v podstate okopíroval.

Podstatou príbehov sú fotografie, videá a texty, ktoré po 24 hodinách zmiznú. V prípade potreby sa dajú uchovať vo forme tzv. výberov. Príbehy sú živým obsahom, ktoré vo väčšine prípadov reflektujú aktuálne dianie okolo autora.

Príbehy sú tak silným formátom, že inšpirovali aj Google a jeho aplikáciu Fotky. Tvorcovia postupne uvoľňujú aktualizáciu aplikácie, ktorá prinesie nový formát podobný príbehom. Nazývať sa bude Memories, teda spomienky, píše server TechCrunch.

Na rozdiel od príbehov budú spomienky neverejné a užívateľ si ich nebude vytvárať sám. Aplikácia spomienky vytvorí sama. Z vybraného roku alebo obdobia systém vyčlení najzaujímavejšie fotky a videá a zhrnie ich známeho multimediálneho formátu.

TIP REDAKCIE
Formula E ukázala najefektívnejšie pretekárske auto na svete

Ako to bude vyzerať, vidíte na snímke nižšie.

fotky
Foto: TechCrunch

Funkcia spomienok nie je úplne nová. Už teraz vám aplikácia Google Fotky prostredníctvom asistenta raz za čas zobrazí fotografiu, ktorú ste zhotovili napr. presne pred rokom. Spomienkový optimizmus funguje aj v tejto réžii a je často zábavné alebo príjemné vidieť, čo ste robili presne pred rokom.

Google nemá v pláne svojimi spomienkami konkurovať príbehom sociálnych sietí. Priznáva však, že ide o atraktívny formát, ktorý si ale upravil podľa svojich predstáv. So spomienkami sa budte môcť podeliť aj s priateľmi, keďže sa budú dať zdieľať.

Aktualizácia aplikácie sa síce šíri oddnes, nejaký čas ale potrvá, kým sa dostane ku všetkým užívateľom po celom svete. Google nový spomienkový formát nasadzuje pre platformy Android a iOS postupne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať