youtube

YouTube sprísňuje podmienky. Odznaky overenia nebude rozdávať len tak

Získať tzv. odznak overenia na platforme YouTube je jednoduchšie ako na iných platformách a sociálnych sieťach. To sa však onedlho zmení.

Získať tzv. odznak overenia na platforme YouTube je jednoduchšie ako na iných platformách a sociálnych sieťach. Tvorcom obsahu prevažne stačí, ak majú na svojom konte viac ako 100 000 odberateľov.

Predstavitelia platformy YouTube sa rozhodli, že odznaky overenia nebudú tvorcom obsahu rozdávať len tak. Sprísnili podmienky, na základe ktorých je možné takéto odznaky udeliť. Okrem toho zmenili ich vzhľad.

YouTube nebude pozerať len na hrubý počet odberateľov, ale aj na autenticitu tvorcu, umelca, verejne známej osobnosti alebo napr. značky či spoločnosti. Dôležitá bude komunita vytvorená okolo tvorcov alebo ich pôsobenie na internete aj mimo platformy YouTube.

Zavážia aj pomenovania kanálov. Ak sa dajú pomýliť s inými kanálmi na YouTube, ktoré nie sú také populárne a vyhľadávané, môže to byť dôvodom pre udelenie odznaku overenia. YouTube si vyhradzuje právo odvolať overenie alebo zrušiť kanál, ak sa porušia pokyny pre komunitu alebo zmluvné podmienky služby YouTube.

Odznak overenia tiež zmizne, ak svoj kanál premenujete. Google o zmenách píše:

TIP REDAKCIE
Najväčšia herná akvizícia v histórii: Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!

Aktualizovali sme kritériá vhodnosti pre odznaky overenia na YouTube. Táto zmena pomôže divákom odlíšiť oficiálne kanály autorov, celebrít a značiek od ostatných. Overené kanály dostanú v najbližších týždňoch taktiež nový vzhľad.

V dôsledku týchto zmien už nebudú niektoré kanály, ktoré získali odznak overenia v minulosti, spĺňať kritériá na overenie. Tieto kanály už dostali e‑mail s ďalšími podrobnosťami.

Odznak overenia

Od októbra sa pri overených kanáloch nebude zobrazovať fajka v šedom kruhu ani symbol noty, ktorý bol priraďovaný umelcom – spevákom, kapelám a hudobníkom. Overené účty po novom spoznáte tak, že sa za ich názvom bude nachádzať šedé pozadie.

youtube odznak overenia

YouTube bude overovať účty z vlastnej iniciatívy. Tvorcovia tým pádom nemusia o overenie výsostne žiadať tak, ako je tomu teraz. Samozrejme hrozí, že niektoré účty prídu o svoj odznak na základe sprísnených kritérií.

Poslednou novinkou je, že status overenia bude viditeľný aj v mobilnej verzii a aplikácii platformy YouTube.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať