google pixel 4

Funkcia Motion Sense v Google Pixel 4 bude fungovať iba v 38 krajinách

Spoločnosť Google koncom júla oficiálne predstavila technológiu Motion Sense, ktorou bude vybavený blížiaci sa Google Pixel 4 a jeho väčší súrodenec Pixel 4 XL.

Spoločnosť Google koncom júla oficiálne predstavila technológiu Motion Sense, ktorou bude vybavený blížiaci sa Google Pixel 4 a jeho väčší súrodenec Pixel 4 XL.

Pomocou technológie Motion Sense sa budú dať niektoré funkcie smartfónov ovládať bez dotykov. Postačia na to gestá. Zjednodušene, užívateľ nad zariadením zamáva rukou a tým napríklad spustí prehrávanie skladieb v preferovanej hudobnej aplikácii.

Server 9to5google.com teraz píše, že Motion Sense nebudú môcť používať všetci budúci vlastníci smartfónov Google Pixel 4. Dostupnosť technológie sa bude líšiť v závislosti od jednotlivých krajín.

Prečo by vlastne také obyčajné gestá nemohli fungovať všade? Gestá rúk vyhodnotí špeciálny čip, tzv. radarový senzor, ktorý sa bude nachádzať v hornom rámiku nad obrazovkou smartfónu.

pixel 4
Foto: Google

Radar však nemôžete využívať len tak a hocikde. Ako to už býva, potrebujete rad odobrení príslušných úradov. V Amerike to je napr. často spomínaná Federálna obchodná komisia (FCC).

Zoznam podporovaných krajín, kde bude Motion Sense fungovať, má 38 riadkov. Dobrou správou je, že sa v ňom nachádza aj Slovensko a Česká republika. Aj keď sa u nás smartfóny Pixel zrovna na kamióny nepredávajú, prípadných záujemcov táto správa určite poteší.

project soli
Foto: Project Soli

Zoznam podporovaných krajín* ale ešte nemusí byť kompletný. Zariadenia Pixel 4, ktoré sa dostali do rúk niektorých osôb ešte pred oficiálnym predstavením, nemusia používať finálnu verziu softvéru. V konečnej zostave tým môže nachádzať viac podporovaných krajín.

Zatiaľ to vyzerá, že Motion Sense bude primárne slúžiť pre ovládanie multimediálnych aplikácií ako napr. YouTube, Deezer, Spotify a podobne. Predpokladáme, že bez dotykov sa budú dať ovládať aj niektoré systémové funkcie smartfónov.

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL spoznáme už 15. októbra, kedy sa zároveň dozvieme všetky podrobnosti priamo od predstaviteľov spoločnosti Google.

*Americká Samoa, Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Kanada, Chorvátsko, Cyprus, Česko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Guam, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Portoriko, Rumunsko, Singapore, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taiwan, Spojene kráľovstvo, Spojené štáty, Panenské ostrovy a USA.

Total
2
Zdieľaní