Facebook

Ďalší škandál: Facebooku unikli údaje až 419 miliónov používateľov

Osobné údaje v podobe telefónneho čísla, pohlavia, miesta pobytu či používateľského Facebook ID boli voľne dostupné na nezabezpečenom webe.

Po nie veľmi dlhej dobe tu máme ďalší škandál spojený s Facebookom. Americká spoločnosť zodpovedná za najväčšiu sociálnu sieť na svete si neustrážila údaje až 419 miliónov používateľov, píše TechCrunch.

Facebook tvrdí, že išlo iba o dátový balík, ku ktorému sa niekto dostal ešte pred odstránením verejného prístupu. Ďalej dodáva, že ani jeden z účtov nebol žiadnym spôsobom ohrozený.

TIP REDAKCIE
BlackBerry ešte nekončí: Tento rok prinesie na trh 5G smartfón s fyzickou klávesnicou!

Osobné údaje v podobe telefónneho čísla, pohlavia, miesta pobytu či používateľského Facebook ID boli voľne dostupné na nezabezpečenom webe, teda ich mohol ktokoľvek zneužiť. Nájsť medzi nimi môžeme aj citlivé dáta slávnych osobností.

Ako sme už uviedli vyššie, zoznam poškodených obsahuje 419 miliónov používateľov, pričom 133 miliónov pochádza zo Spojených štátov, 18 miliónov zo Spojeného kráľovstva a 50 miliónov z Vietnamu.

Zdroj: TechCrunch

Aktuálne je server už deaktivovaný, avšak mnohí sa obávajú, že to proti možnému budúcemu zneužitiu nebude mať žiadny efekt. Web bol totiž voľne dostupný príliš dlho, teda je takmer isté, že niekto “tam vonku” si ho stihol stiahnuť.

Hovoríme teda o ďalšom z radu škandálov spojených s Facebookom a ochranou jeho používateľov. Čo si myslíte o celej situácii vy? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať