Samsung Galaxy M10s: AMOLED displej, 4 000 mAh batéria a cena 126 €

O nástupcovi Galaxy M10, menovite Galaxy M10s, sme sa včera dozvedeli kľúčové novinky v podobe hardvérových špecifikácií.

O nástupcovi Galaxy M10, teda Galaxy M10s, sme sa včera dozvedeli kľúčové novinky v podobe hardvérových špecifikácií. Čo nám prichádzajúci model z dielne juhokórejského giganta ponúkne, priblížil server GSMArena.

Predná strana smartfónu Samsung Galaxy M10s bude pokrytá 6,4-palcovým AMOLED displejom s HD+ rozlíšením. Pod ním budeme môcť nájsť osemjadrový procesor Exynos 7885 s dvomi jadrami Cortex-A73, ktorý skvelo spolupracuje s grafickým čipom Mali-G71 MP2. Vnútro telefónu ďalej obsahuje aj 3 GB operačnú pamäť RAM a 32 GB interné rozšíriteľné úložisko.

Zdroj: GSMArena

Čo sa týka senzorov, Samsung Galaxy M10s má disponovať dvojicou fotoaparátov, ktoré ponúknu to isté, čo fotoaparáty na M10 (13 Mpx a 5 Mpx rozlíšenie). Mali by sme ešte dodať, že okrem nich sa na zadnej strane bude nachádzať aj snímač odtlačkov prstov.

Zdroj: GSMArena

Pomerne slušné špecifikácie ďalej dopĺňa obrovská 4 000 mAh batéria s podporou 15 W rýchlonabíjania, USB-C port, 3,5 mm vstup pre slúchadlá a dostatok slotov pre dve SIM karty a microSD. Tešiť sa taktiež môžeme aj na nástroje ako sú Game Tools či Live Focus.

Galaxy M10s má byť odhalený v Indii, pričom jeho cena je odhadovaná na približne 126 eur.