Elektrina je budúcnosť: Gigant Daimler stopol vývoj spaľovacích motorov

Nič, čo by sa nedalo očakávať.

2
Motor
Motor na fosílne palivo (FOTO Pixabay / pexels.com)

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu pozastavila všetky iniciatívy, ktoré súvisia s vývojom motorov na fosílne palivá. Daimler chce po novom zamerať svoju pozornosť na elektromobily a všetko, čo s nimi určitým spôsobom súvisí.

Doba sa mení a kto sa jej neprispôsobí, môže dopadnúť ako kedysi slávna značka Nokia alebo BlackBerry. Uvedomuje si to aj vrcholové vedenie nemeckého giganta, pod ktorého patrí renomovaná automobilka Mercedes-Benz. Preto sme teraz prišli do kontaktu s informáciou o veľmi dôležitej transformácii.

Ako píše ostrieľaný web Auto Motor und Sport, za oznámením očakávanej novinky stojí sám Markus Schaefer, šéf vývoja z firmy Daimler.

Momentálne ale nevieme povedať, koľko bude strategická transformácia portfólia vôbec stáť. Dozvedeli sme sa iba to, že investícia do vývoja vlastných elektromobilov dosahuje „veľmi vysokej úrovne“.

Nejde však o trvalé rozhodnutie. Gigant si chce ponechať priestor pre ďalšie potenciálne manévrovanie, aby tak dokázal držať krok s dobou. Veci sa teda ešte stále môžu radikálne zmeniť.

Nové SUV aj elektrický sedan

Dcérska firma Daimleru, Mercedes-Benz, má v týchto dňoch na svete dva elektrické kúsky na štyroch kolesách. Jeden reprezentuje SUVčko EQC a druhý pre zmenu luxusný sedan EQS, ktorý sme spoznali počas nedávneho autosalónu vo Frankfurte. Rovnako ale stojí za zmienku i nová kolobežka na elektrickú energiu, pretože tá tiež patrí do modelového radu EQ.