Z čínskej aplikácie je virál: ZAO za pár sekúnd nahradí tvár herca na videu za tvár používateľa

Po Rusku prichádza na rad aj Čína.

0
ZAO
ZAO (FOTO Weibo)

Po kontroverznej ruskej aplikácii FaceApp tu máme ďalší podobne fungujúci výtvor z Číny, z ktorého sa tiež stal obrovský hit. ZAO využíva umelú inteligenciu na to, aby vedela sprostredkovať až strašidelne realisticky vyzerajúcu výmenu tvári.

To najpodstatnejšie sa ale skrýva v samotnej funkcionalite aplikácie. Nejde tu iba o obyčajnú výmenu, ale o výmenu tváre herca na videu za tvár používateľa. Preto sa dá použiť krátky úsek zo seriálu aj filmu.

Ruská alternatíva FaceApp využíva umelú inteligenciu na to, aby z nás spravila seniorov. Používateľ len uploadne fotografiu a o pár sekúnd má displeji zostarnutú podobu so zachovanými charakteristikami dotyčnej osoby. Podoba je však až tak realistická, že sa z nej onedlho stal virál.

ZAO
ZAO

Len pár dní

Aplikácia ZAO je v App Store od 30. augusta. Príliš dlho teda netrvalo a aj z nej je dnes obrovský virál, ktorý pobláznil nejedného používateľa smartfónu po celej Číne. Len po pár dňoch jej na konte svietilo niekoľko miliónov stiahnutí.

Odvrátenou stranou tejto digitálnej zábavky sú ale opäť obavy o súkromie, preto spôsobila vlnu kontroverzie. Vidieť to môžeme aj na hodnotení v obchodne Apple, kde si od obrovského množstva používateľov vyslúžila iba 2,5 z 5.