Výsledok práce FaceApp

Nie je to iba o zábave: Virálna aplikácia FaceApp nazbierala cez 150 000 000 tvári

Aplikácia FaceApp si získala tak obrovskú pozornosť, že stihla medzičasom nazbierať až neuveriteľné množstvo tvári.

Svet posledné dni zasiahol ďalší globálny trend. Mobilná aplikácia FaceApp si vďaka novému filtru získala tak obrovskú pozornosť, že stihla medzičasom nazbierať až neuveriteľné množstvo tvári. A to vrátane mien dotyčných ľudí.

Neuveriteľné preto, lebo sa tu bavíme o viac ako 150 000 000 rôznych vzorkách. Nešlo by však až o takú katastrofu, keby vývojár aplikácie nezískal celkom obšírne práva na ich používanie. Čo to teda znamená pre používateľov?

Každý, kto sa rozhodne využiť umelú inteligenciu v aplikácii FaceApp, súhlasí s tým, že tvorca softvéru nadobudne “nikdy nekončiacu a neodvolateľnú licenciu bez poplatkov”, ktorá mu umožňuje robiť si s fotografiami tvári takmer čo len chce.

Niektoré vymažú, niektoré si nechajú

Ruský vývojár v rámci svojej obrany tvrdí, že fotografie do dvoch dní automaticky odstránia. Problém tu ale tkvie v tom, že nie úplne všetky.

TIP REDAKCIE
Qualcomm predstavil Snapdragon 778G+ 5G a ďalšie tri čipsety

“Odoslané fotografie môžeme ukladať v cloude. Hlavným dôvodom je výkon a prevádzka: chceme tak zabezpečiť, aby používateľ neodosielal fotografiu po každej jednej úprave. Väčšina obrázkov je z našich serverov vymazaná do 48 hodín od odoslania,” uviedol pre Forbes.

Otázne teda zostáva, o akom množstve nazbieraných tvári používateľov aplikácie je reč. Keďže nie sú dispozícii žiadne konkrétne čísla, tak nevieme ani povedať, s akým pomerom máme čo dočinenia.

Total
113
Zdieľaní
Total
113
Zdieľať