Nová funkcionalita

VIDEO: Nová funkcia v elektromobiloch Tesla pomohla nájsť drzých zlodejov

Nová bezpečnostná funkcionalita elektromobilov Tesla pomohla polícii s odhalením dvojice zlodejov. Takzvaný Sentry režim zaznamenal ich tváre.

Nová bezpečnostná funkcionalita elektromobilov Tesla pomohla polícii s odhalením dvojice zlodejov. Takzvaný Sentry režim aktivoval v karosérii zabudované kamery a zaznamenal ich tváre.

Auto síce neukradli, no rozbili jeho okná, aby sa dostali dovnútra. Preto ich polícia začala hľadať. Dlho však netrvalo a vďaka dostupným záberom skončili za mrežami. Celá akcia vraj netrvala dlhšie ako 24 hodín, informuje web Teslarati.

Majiteľ elektromobilu Tesla Model 3 tvrdí, že si medzičasom odskočil po večeru. Keď sa však vrátil, čakalo jedno nemilé prekvapenie.

“Išiel som z práce domov, no musel som skočiť po večeru. Zaparkoval som neďaleko reštaurácie, aktivoval Sentry režim a odišiel. Počas státia v rade mi z ničoho nič vyskočila notifikácia o potenciálnom probléme a onedlho bolo počuť i alarm,” uviedol na margo lúpeže majiteľ.

Sentry režim využíva kamery v karosérii aj interiéri na to, aby s ich pomocou zaznamenal bezprostredné okolie elektromobilu. Ak systém vyhodnotí potenciálnu hrozbu, v tom momente upozorní majiteľa a aktivuje snímače.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Netflix výrazne zvyšuje cenu svojho predplatného

Nová bezpečnostná funkcia pribudla vo výbave amerických elektromobilov len nedávno. Veci zmenila väčšia softvérová aktualizácia, ktorá súvisí i s luxusným sedanom Tesla Model S a SUVčkom Model X.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať