samsung galaxy note10

Samsung Galaxy Note10+ prevetrali odborníci z DisplayMate. Dostal najvyššie hodnotenie

Ešte pred oficiálnym predstavením nového Galaxy Note10+ sme predpokladali, že bude vybavený tým najlepším displejom spomedzi všetkých mobilných zariadení.

Ešte pred oficiálnym predstavením nového Galaxy Note10+ sme predpokladali, že bude vybavený tým najlepším displejom spomedzi všetkých testovaných mobilných zariadení. Teraz to potvrdzujú experti zo spoločnosti DisplayMate

Samsung je jednoducho lídrom v odvetví zobrazovacích technológií a na jeho produktoch by to malo byť vidieť. Experti počas testovania zistili, že obrazovka modelu Samsung Galaxy Note10+ prekonala doteraz viac ako desiatku zaznamenaných rekordov.

Dynamic AMOLED displej stanovil nový rekord pre absolútnu presnosť farieb (0,4 JNCD) a kontrast. Obrazovka patrí medzi prvé, ktoré pokrývajú farebné spektrum DCI-P3 na 100 percent.

Samsung Galaxy Note10+
Samsung Galaxy Note10+ a Galaxy Note10

Jas? Nové maximum bolo stanovené na 778 nitov v bežnom režime používania. Technicky sa podarilo dosiahnuť svietivosť až 1 308 nitov, no len pri zobrazení bielej na malej časti obrazovky.

Autori na najvyššie priečky vyzdvihli aj rozlíšenie, nízku odrazivosť (4,3 percenta) alebo minimálne odchýlky v skúmaných parametroch pri zobrazení rôznych typov obsahu. Všetko ale nie je absolútne dokonalé.

TIP REDAKCIE
SÚŤAŽ: Poď s TECHBYTE a AndroidPortal.sk na predstavenie Galaxy Note10. Môžeš ho vyhrať!

Odborníci odhalili posun v inak špičkovej presnosti farieb pri pozorovacích uhloch (30°) na úrovni 2,8 JNCD. Stále ide o vizuálne nerozoznateľnú odchýlku, ktorá končí na hranici 3 JNCD. Pre porovnanie, Galaxy S10 zaznamenal v tomto meraní len 0,7 JNCD.

TIP REDAKCIE
TOP 5 vecí z výbavy Samsung Galaxy Note 10+

Displej Note10+ sa okrem toho pýši certifikáciu očného komfortu, ktorá vychádza zo schopností drastického zníženia škodlivých účinkov modrého svetla. Certifikáciu zariadeniam udelil svetovo uznávaný inštitút TÜV Rheinland.

Samsung Galaxy Note10+ nemá len vynikajúci displej, ale aj fotoaparáty. Aspoň podľa hodnotenia DxOMark, kde obdržali najvyššie bodové ohodnotenie.

Podrobnú expertízu autorov z DisplayMate nájdete na tejto adrese.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať