note10 foto

Samsung Galaxy Note10+ je najlepším foto smartfónom: Získal viac bodov ako Huawei P30 Pro!

Samsung Galaxy Note 10+ už stihol prejsť testovaním expertov z DxOMark, ktorí mu udelili vôbec najvyššie skóre. Netáka sa pritom iba hlavného fotoaparátu, ale aj selfie kamery. S hodnotením 113 bodov prekonal aj 112-bodový Huawei P30 Pro. 

Samsung Galaxy Note 10+ už stihol prejsť testovaním expertov z DxOMark, ktorí mu udelili vôbec najvyššie skóre. Netýka sa pritom iba hlavného fotoaparátu, ale aj selfie kamery. S hodnotením 113 bodov prekonal aj 112-bodový Huawei P30 Pro. 

Testovaním fotografických schopností prešla 5G verzia smartfónu Samsung Galaxy Note10+. Tá sa však od bežnej LTE verzie líši iba v schopnostiach pripojenia k ultra rýchlym sieťam 5. generácie. Fotoaparáty majú rovnaké.

Zverejnené hodnotenie by tak malo platiť aj pre Galaxy Note10+, ktorý sa bude od 23. augusta predávať aj u nás. Foto výbavu ešte stále čerstvej novinky pripomenie grafika nižšie.

galaxy Note10+
Foto: Samsung

Hodnotitelia vyzdvihli výbornú kvalitu fotografií v rôznych svetelných podmienkach, vysoký dynamický rozsah alebo rýchle a presné, aj opakované automatické zaostrovanie. V extrémne tmavom prostredí s výrazne nedostatočným osvetlením má stále navrch vlajková loď od Huawei.

TIP REDAKCIE
AKTUALIZOVANÉ: Orange mal rozsiahly výpadok služieb, problém sa už zdá byť vyriešený

Autori ďalej chválili živé podanie farieb, zachytené detaily pri fotografovaní s optickým priblížením a portréty s prirodzeným rozostrením. Nezabudli ale poukázať na niekedy zbytočne presýtené farby, občasné nepresné vyváženie bielej či mierny šum pri fotení v tmavých interiéroch a exteriéroch.

 note10+
Foto: DxOMark Mobile

Chválou sa nešetrilo ani pri videu. Autori kladne hodnotia vysokú úroveň zaznamenaných detailov, živé farby a vysoký dynamický rozsah. Ocenili rýchle ostrenie, automatické sledovanie snímaného objektu a stabilizáciu.

Note10+ zhotoví špičkové video pri dobrých svetelných podmienkach. Pri natáčaní v situácii s nedostatočným osvetlením sa objaví šum a zredukujú sa detaily, čo je ale prirodzené azda pre všetky mobilné fotoaparáty.

Niekoľko fotiek sme s Galaxy Note10+ zhotovili ešte v New Yorku. Pozrieť si ich môžete TU. Testovacie zábery expertov z DxOMark z hlavného fotoaparátu nájdete na tejto adrese. Hodnotenie selfie kamery sa nachádza TU.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať