AI bar

VIDEO: Tento bar využíva rozpoznávanie tváre, aby mal prehľad o objednávkach

Umelá inteligencia nám dokáže výrazne uľahčiť život. Neplatí to však iba v prípade používania smartfónov alebo elektromobilov.

Umelá inteligencia nám dokáže výrazne uľahčiť život. Neplatí to však iba v prípade používania smartfónov alebo elektromobilov, ale aj pri objednávaní osviežujúceho nápoja. Bar v Spojenom kráľovstve totiž využíva rozpoznávanie tváre na to, aby vedel, kto zo zákazníkov je práve na rade.

Preto asi ani nikoho neprekvapí, že dostal názov A.I. Bar. Jeho čaro spočíva v takzvanom dynamicko-inteligentom rade. Kamery zaznamenajú tváre prítomných ľudí a vytvoria z nich zoznam s jasnou postupnosťou aj odhadovaným časom vybavenia objednávky.

Tieto informácie pomôžu barmanom s vytvorením prehľadu o tom, koho majú v danej chvíli obsluhovať. Keďže nemusia premýšľať, kto je kde, táto inovácia im dokáže výrazne uľahčiť ich prácu. Stačí iba chytiť do ruky iPad a na displeji uvidia tvár zákazníka, ktorý je práve na rade. Nič viac, nič menej.

Vie rozpoznať neplnoletých

Umelá inteligencia vie nielen vytvoriť inteligentný rad, ale ja dbať na to, aby barmani nepredali alkoholický nápoj neplnoletému zákazníkovi.

TIP REDAKCIE
Telekom má fantastickú správu: Ak máš Magio TV alebo DIGI, toto ťa poteší!

Ak rozpoznávanie tváre náhodou zistí, že dotyčný nemá nevyhnutný počet rokov, upozorní na to obe strany. Zamestnanci podniku tak nebudú vidieť iba poradie alebo objednávku, ale aj výstrahu, aby si vypýtali občiansky preukaz.

Technológia od spoločnosti DataSparQ bola testovaná v dvoch baroch na území Spojeného kráľovstva. V týchto dňoch je ale už pripravená na dennodenné používanie. Potenciálnych záujemcov vyjde každý jeden mesiac približne 217 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať