Pri elektromobiloch Tesla je až o 90 % menšia šanca, že ich niekto ukradne

Krádež elektrických áut z dielne americkej spoločnosti Tesla je naozaj veľmi ojedinelá činnosť. Kradnúť sa však kradnú.

Krádež elektrických áut z dielne americkej spoločnosti Tesla je naozaj veľmi ojedinelá činnosť. Keďže ide o pomerne nový typ spotrebiteľského produktu, nájde sa len veľmi málo ľudí, ktorí vedia ako na to. Preto majú tieto štvorkolesové kúsky podstatne nižšiu šancu, že ich niekto odcudzí.

Ako tvrdí americká organizácia Highway Loss Data Institute, v porovnaní s priemerným automobilom sa tu bavíme až o 90 percentnom rozdieli. Lepšie je na tom už iba trojkový rad BMW, pretože ho kradnú menej ako luxusný sedan Model S alebo SUVčko Model X. Teda aspoň čo sa USA týka.

Odcudziť Teslu vyžaduje veľmi veľa námahy a veľmi dobré počítačové zručnosti. Ani to však nemožno považovať za záruku úspechu. Vďaka dostupným štatistikám vieme totiž povedať, že až 112 zo 115 elektromobilov bolo v Spojených štátoch amerických nakoniec nájdených.

TIP REDAKCIE
Ruská centrálna banka chce zakázať kryptomeny, vraj ohrozujú blaho ľudu

V Európe je situácia trošku odlišná, pretože na starom kontinente žijú trošku schopnejší zlodeji. Vidieť to možno aj na číslach takzvaných relé útokov. Väčšina elektromobilov, ktoré zmizli po virtuálnom zosilnení signálu kľúčov, je i napriek neustále zapnutej GPS konektivite dodnes nezvestných.

Tesla reaguje

Automobilka reaguje na každý jeden nový spôsob krádeže. Ak niektorý odhalí, onedlho sprístupní čerstvý aktualizačný balíček, aby tak zaplátala bezpečnostnú dieru. V prípade relé útokov pribudlo hneď niekoľko ďalších úrovní ochrany zákazníkov, a to vrátane zlepšenej kryptografie.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať