Dohoda za 200 miliónov dolárov: Tvorcovia seriálu Game of Thrones budú tvoriť pre Netflix

Tvorcovia seriálu Game of Thrones, menovite David Benioff a Dan Weiss, opustili HBO a prechádzajú do prostredia konkurenčnej služby Netflix.

Tvorcovia seriálu Game of Thrones, menovite David Benioff a Dan Weiss, opustili HBO a prechádzajú do prostredia konkurenčnej služby Netflix.

Ako už informoval web Engadget, dvojica s gigantom podpísala dohodu v hodnote 200 miliónov amerických dolárov (178 miliónov EUR). Spoločnosť údajne musela poraziť výhodné ponuky konkurenčných služieb od Amazonu či Disney, ktoré sa taktiež snažili legendárnych tvorcov jedného z najpopulárnejších seriálov získať.

Konkurencia je príliš vysoká

Na druhú stranu, spoločnosť HBO, ktorá bola domovom dvojice počas posledných desiatich rokov, uviedla, že jednoducho nemohla konkurovať ponukám konkurencie.

“S HBO sme boli viac ako desať rokov a sme vďační všetkým, vďaka ktorým sme sa vždy cítili ako doma. Počas posledných mesiacov sme strávili mnoho hodín rozhovormi so Cindy Hollandovou či Peterom Friedlanderom, no dokonca aj s Tedom Sarandosom a Scottom Stuberom. Pamätáme si rovnaké zábery z rovnakých filmov z 80. rokov, milujeme tie isté knihy a sme nadšení z tých istých možností rozprávať príbehy. Netflix vytvoril niečo ohromujúce a sme poctení, že nás pozvali, aby sme sa toho všetkého stali súčasťou,” uviedli Benioff a Weiss vo vyhlásení.

TIP REDAKCIE
Android 12 po novom získavajú už aj smartfóny OnePlus 9!

Je jasné, že v budúcnosti David a Dan vydajú niekoľko filmov či seriálov, avšak zatiaľ nikto nevie, kedy presne začnú. Mnoho nezodpovedaných otázok stále visí vo vzduchu. Odpovedí na ne sa však dočkáme len s postupom času.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať