Zdroj: Flipboard

Pre veľký dopyt buduje streamingovú službu už aj Disney. Výkonný riaditeľ, Bob Iger, tak vstupuje do priamej konkurencie s platformou Netflix.

Streamingová služba od Disney dostane názov Disney+ a pravdepodobne bude obsahovať veľmi široký obsah. Pod ním si môžete predstaviť obsah od Star Wars, Marvelu až po staršie šou a seriály z Disney Channel alebo originálne animované Disney filmy. Predstavenie Disney+ je naplánované na koniec roka 2019 a vyzerá to tak, že jeho obsah bude viac než žiadaný.

Službe však nebudú chýbať ani novinky. Poväčšine to budú teda televízne šou založené na postavách od Marvelu alebo Star Wars. Disney však plánoval zakúpiť aj obrovskú časť 21st Century Fox spolu s právami pre filmy ako X-Men alebo seriál Futurama. Svoju plánovanú službu vykresľuje ako aplikáciu, a tak by mala byť podporovaná rôznymi tabletmi, smartfónmi, počítačmi a televíziami.

TIP REDAKCIE
Je to potvrdené: Netflix nebude súčasťou streamovacej služby od Apple

Lacnejší než Netflix

„Naceňovaniu sme venovali veľa úsilia. Nemôžem byť ešte špecifický, pretože cenu sme zatiaľ neurčili. Bude však podstatne nižšia než tá od Netflixu, keďže budeme mať podstatne menej obsahu,“ tvrdí Iger. Služba najskôr vyjde v Spojených štátoch, avšak neskôr by mala fungovať aj celosvetovo.