VIDEO Netflix aj Half-Life 2: Na konzole Nintendo Switch rozbehli Android

Nič nie je nemožné.

1
Android v konzole Nintendo Switch
Android v konzole Nintendo Switch

Android dnes poháňa smartfóny, tablety, autá, televízory a aj niektoré herné konzoly. Nintendo Switch ho síce neponúka, no to hneď neznamená, že si s ním nerozumie. Aj keď to nie je dokonalé, partičke odborníkov sa podarilo dostať populárny systém od Google do útrob japonskej elektroniky.

Ich úspech otvoril dvere novými možnostiam, ako je napríklad spustenie kultovej hry Half-Life 2, aplikácie Netflix alebo pripojenie bezdrôtových slúchadiel, informuje The Verge.

Keďže operačný systém stojí na základoch originálneho systému pre set-top-box NVIDIA Shield TV, tak sú k dispozícii aj exkluzívne tituly spoločnosti vrátane streamovacej služby GeForce Now. Ide o neoficiálny port LineageOS vo verzii 15.1.

Má to veľa nedostatkov

Kombinácia Androidu a hernej konzoly Nintendo Switch má aj svoje nedostatky. O čom je teda reč?

Ovládač Joy-Con možno napríklad spárovať iba prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth a Netflix zase nedokáže stremovať seriály v HD kvalite. A aj keď sa dá pripojiť káblová myš alebo klávesnica, ten, kto potrebuje služby USB kľúča, príliš nepochodí. Chýba tu totiž príslušná podpora.

Za zmienku ale stojí i problémová Wi-Fi konektivita či absencia hlbokého spánku, čo naznačuje, že výdrž batérie príliš neočarí.

Inštalovať Android do konzoly Nintendo Switch, samozrejme, neodporúčame. Bežný používateľ z toho môže mať viac problémov ako osohu.