iPhone 11: Dizajn, výbava, názvy, farby aj dátum predstavenia

Apple nám už o pár týždňov ukáže tohtoročné iOS smartfóny. Okrem iPhone 11 by mal uzrieť svetlo sveta aj lepšie vybavený iPhone 11 Pro vrátane 11 Pro Max.
Očakávaná podoba iPhone 11
Očakávaná podoba iPhone 11 (via Future)

Apple nám už o pár týždňov ukáže svoje tohtoročné iOS smartfóny. Okrem základného iPhone 11 by mal uzrieť svetlo sveta aj lepšie vybavený iPhone 11 Pro, a to vrátane väčšieho modelu Pro Max.

Kedy sa ich teda asi tak dočkáme a čo všetko mobilné novinky z Kalifornie ponúknu?

Všetko nasvedčuje tomu, že k oficiálnemu predstaveniu dôjde už 10. septembra. Ak tak naozaj bude, predpredaj zrejme odštartuje o tri dni neskôr. Spustenie predaja zase 20. septembra, píše TechRadar.

Starý dizajn s výrezom

Azda všetky dostupné úniky, ktoré súvisia s vizuálno-konštrukčným prevedením iPhone 11, hovoria o zachovaní minuloročného dizajnu. To znamená, že bez zmeny zostane i kontroverzný výrez v displeji. Nie však úplne, nakoľko trošku schudne. Veci by mali byť iné až o rok.

Tohtoročná generácia bude teda ešte stále s celkom slušnou pravdepodobnosťou pripomínať iPhone XS, iPhone XR a aj iPhone X z roku 2017.

iPhone 11
Očakávaná podoba novinky

Výnimkou tu je iba hlavný foto hardvér, pretože ten prejde dobre badateľnými vizuálnymi zmenami. Za zmienku tu ale stojí i odstránenie nápisu iPhone zo zadnej strany konštrukcie. Ako informuje web iMore, vedenie Apple chce tento rok prejsť k ešte viac minimalistickejšiemu dizajnu.

A13 a nový fotoaparát

Čo sa týka technickej špecifikácie, tak už dnes vieme, že iPhone 11 poženie nový čipset Apple A13 s vyšším výkonom a lepšou energetickou efektivitou. Rovnako možno očakávať krajší OLED displej, viac operačne pamäte RAM, schopnejšie batérie, väčšie úložiská alebo port USB C spolu s rýchlejšou nabíjačkou.

iPhone 11
Najväčšou vizuálno-konštrukčnou zmenou bude hlavný fotoaparát

Najzaujímavejšou časťou hardvérovej výbavy by však mal byť hlavný fotoaparát, ktorému podľa všetkého pribudne tretí snímač s takzvaným ultra-širokouhlým objektívom.

Ďalšia zmena názvov

S príchodom jedenástky nastane ďalšia dôležitá zmena názvov. Ostrieľaní Apple analytici očakávajú, že sa dočkáme iPhone 11, lepšie vybaveného iPhone 11 Pro a jeho väčšieho súrodenca iPhone 11 Pro Max.

Prvý model nahradí iPhone XR, druhý iPhone XS a tretí pre zmenu iPhone XS Max.

Nová farba

Na výber zrejme dostaneme z lesklého aj matného povrchu vrátane štyroch farieb. Jedna z nich bude navyše úplne nová. Ak sú nedávno publikované špekulácie pravdivé, pôjde o tmavo zelené prevedenie, ktoré doplní zlaté, strieborné a čierne.

Total
3
Zdieľaní