Očakávaná podoba iPhone 11

iPhone 11: Dizajn, výbava, názvy, farby aj dátum predstavenia

Apple nám už o pár týždňov ukáže tohtoročné iOS smartfóny. Okrem iPhone 11 by mal uzrieť svetlo sveta aj lepšie vybavený iPhone 11 Pro vrátane 11 Pro Max.

Apple nám už o pár týždňov ukáže svoje tohtoročné iOS smartfóny. Okrem základného iPhone 11 by mal uzrieť svetlo sveta aj lepšie vybavený iPhone 11 Pro, a to vrátane väčšieho modelu Pro Max.

Kedy sa ich teda asi tak dočkáme a čo všetko mobilné novinky z Kalifornie ponúknu?

Všetko nasvedčuje tomu, že k oficiálnemu predstaveniu dôjde už 10. septembra. Ak tak naozaj bude, predpredaj zrejme odštartuje o tri dni neskôr. Spustenie predaja zase 20. septembra, píše TechRadar.

Starý dizajn s výrezom

Azda všetky dostupné úniky, ktoré súvisia s vizuálno-konštrukčným prevedením iPhone 11, hovoria o zachovaní minuloročného dizajnu. To znamená, že bez zmeny zostane i kontroverzný výrez v displeji. Nie však úplne, nakoľko trošku schudne. Veci by mali byť iné až o rok.

Tohtoročná generácia bude teda ešte stále s celkom slušnou pravdepodobnosťou pripomínať iPhone XS, iPhone XR a aj iPhone X z roku 2017.

iPhone 11
Očakávaná podoba novinky

Výnimkou tu je iba hlavný foto hardvér, pretože ten prejde dobre badateľnými vizuálnymi zmenami. Za zmienku tu ale stojí i odstránenie nápisu iPhone zo zadnej strany konštrukcie. Ako informuje web iMore, vedenie Apple chce tento rok prejsť k ešte viac minimalistickejšiemu dizajnu.

A13 a nový fotoaparát

Čo sa týka technickej špecifikácie, tak už dnes vieme, že iPhone 11 poženie nový čipset Apple A13 s vyšším výkonom a lepšou energetickou efektivitou. Rovnako možno očakávať krajší OLED displej, viac operačne pamäte RAM, schopnejšie batérie, väčšie úložiská alebo port USB C spolu s rýchlejšou nabíjačkou.

TIP REDAKCIE
TOP 6 tipov na Vianoce: Reálne zľavy existujú, my sme ich za vás našli
iPhone 11
Najväčšou vizuálno-konštrukčnou zmenou bude hlavný fotoaparát

Najzaujímavejšou časťou hardvérovej výbavy by však mal byť hlavný fotoaparát, ktorému podľa všetkého pribudne tretí snímač s takzvaným ultra-širokouhlým objektívom.

Ďalšia zmena názvov

S príchodom jedenástky nastane ďalšia dôležitá zmena názvov. Ostrieľaní Apple analytici očakávajú, že sa dočkáme iPhone 11, lepšie vybaveného iPhone 11 Pro a jeho väčšieho súrodenca iPhone 11 Pro Max.

Prvý model nahradí iPhone XR, druhý iPhone XS a tretí pre zmenu iPhone XS Max.

Nová farba

Na výber zrejme dostaneme z lesklého aj matného povrchu vrátane štyroch farieb. Jedna z nich bude navyše úplne nová. Ak sú nedávno publikované špekulácie pravdivé, pôjde o tmavo zelené prevedenie, ktoré doplní zlaté, strieborné a čierne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať