VIDEO Zdolal Lamanšský prieliv: Vynálezca stál iba na lietajúcej doske

Franky Zapata to nakoniec predsa len dokázal. S pomocou jeho vynálezu, ktorý pomenoval Flyboard, preletel ponad Lamanšským prielivom.

40-ročný francúzsky vynálezca Franky Zapata to nakoniec predsa len dokázal. S pomocou jeho vynálezu, ktorý pomenoval Flyboard, úspešne preletel ponad Lamanšským prielivom. Tento dôležitý míľnik v technologickom napredovaní našej civilizácie sledoval celý svet.

Dokopy prešiel 35 kilometrov, počas čoho ho čakala jedna zástavka na lodi, aby natankoval palivo. Na lietajúcom hoverboarde stál približne 20 minút, a to vo výške zhruba 150 metrov, píše CNN.

“Posledných 5 alebo 6 kilometrov som si skutočne užil. Či už ide o historický moment alebo nie, nebol som ten, kto by o tom rozhodol. Všetko záležalo iba na čase.”

“Mal som príležitosť pristáť na špeciálnom mieste. Je to nádherné. Moje prvé myšlienky boli o rodine,” uviedol pre BFMTV po pristátí.

Franky Zapata vyvinul Flyboard primárne pre francúzsku armádu, ktorá mu na to poskytla nemalé financie. Využiť ho ale chce aj v iných oblastiach našich životov. Predovšetkým na spotrebiteľskom trhu, kde by doska mohla mať po takej reklame naozaj obrovský úspech.

TIP REDAKCIE
YouTube končí s výrobou vlastných seriálov, zameria sa na partnerské programy

Prúdové motory a petrolej

Hoverboard sa vznáša vo vzduchu vďaka piatim zabudovaným prúdovým motorom a leteckému petroleju, ktorý mal renomovaný vynálezca celý čas v batohu na chrbte. Ako rýchlo ale niečo také dokáže letieť?

Franky Zapata dosahoval nad prielivom asi 87 kilometrov za hodinu. Tvrdí však, že potenciál Flyboardu siaha podstatne vyššie. Bez pokračovania vo vývoji to ale rozhodne nepôjde.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať