Tesla Surfboard

Jedna zo spoločností kontroverzného vizionára Elona Muska predstavila neočakávanú novinku. A hoci pochádza od Tesly, nemá ani jedno koleso. Ide totiž o prvotriednu dosku pre surferov, ktorá reprezentuje kvalitu špičkového inžinieringu americkej automobilky.

Surf je súčasťou limitovanej edície, sfarbili ho do čierno-červenej kombinácie a na oboch stranách je možné vidieť identitu výrobcu. Doska pozostáva z prvotriednych materiálov vrátane ľahkých aj extrémne pevných uhlíkových vlákien.

Ide o takzvaný Black Dart karbón, ktorý vznikol na základe inšpirácie z interiérov elektromobilov Tesla, kde môžeme nájsť niečo veľmi podobné. Za dizajnom stojí dizajnérske štúdio spoločnosti. Pomáhali mu však aj talenty z Lost Surfboards či Matt Biolos, jedno z najznámejších mien surferského sveta.

„Limitovaná edícia Tesla Surfboard ponúka kombináciu rovnako kvalitných matných a lesklých povrchových úprav, aké sa používajú vo všetkých našich vozidlách. Doska je vystužená ľahkými uhlíkovými vláknami Black Dart, inšpirovanými interiérmi v našich vozidlách a má tónové logá s jemným kontrastným leskom.“

Nový surf v portfóliu automobilky vychádza na 1 500 amerických dolárov. Výrobca navyše tvrdí, že každý, kto vlastní Model S, Model X alebo Model 3, ho vie buď jednoducho pripevniť o karosériu alebo sa mu zmestí do interiéru.