Samsung to s hraním myslí vážne. Smartfóny giganta poženú grafiky od AMD

Samsung oznámil, že nadviazal užšiu spoluprácu s AMD, aby obohatil svoje smartfóny o schopnejšie grafiky. Prvý kúsok môže prísť v roku 2021.

Samsung ešte dávnejšie oznámil, že nadviazal užšiu spoluprácu s AMD, aby obohatil svoje smartfóny o schopnejšie grafické procesory. Až dodnes sme však nevedeli povedať, kedy sa dočkáme prvých kúskov.

Prvý herný model alebo herné modely by mali prísť najskôr v roku 2021. Prezradil to sám výrobca počas nedávneho oznamovania obchodných výsledkov, informuje TechSpot.

Uzatvorené partnerstvo poskytne Samsungu príležitosť využívať pokročilé technológie od inžinierov z radov ostrieľanej spoločnosti AMD. Ako už mnohí z vás nepochybne vedia, tá je zameraná na vývoj grafických kariet pre počítače, notebooky alebo herné konzoly.

Práve vďaka jej dlhoročným skúsenostiam a vycibrenému know-how môže juhokórejský gigant nadobudnúť nemalú konkurenčnú výhodu. Išlo by o veľmi podobný prípad, ako keď Huawei začal spolupracovať s nemeckou Leicou. Namiesto fotoaparátu je ale tentokrát stredobodom pozornosti grafika.

Technológia AMD

Licencia od spoločnosti AMD umožní gigantovi, aby vytvoril úplne nový grafický procesor pre telefóny, ktorý opäť zdvihne latku mobilného priemyslu. Samsung bude mať totiž k dispozícii energeticky efektívnu RDNA architektúru a aj ďalšie technologické výdobytky, ktoré mu spestria možnosti.

TIP REDAKCIE
Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie

Je však otázne či Samsung vybaví pokročilou grafikou všetky svoje nadchádzajúce high-end modely alebo predstaví ďalší modelový rad so zameraním na gamerov. Viac by sme mohli vedieť už čoskoro. Zatiaľ padla zmienka iba o predpokladanom príchode prvého kúsku s hi-tech hardvérom.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať