apple

Apple chce stabilizovať dopyt. Dodávateľ má do konca roka dodať súčiastky pre 75 miliónov iPhonov

Posledné dva roky pre Apple neboli až tak úspešné, aspoň teda čo sa dopytu po nových smartfónoch týka. Napriek tomu však boli zisky vždy vysoké.

Jeden z hlavných dodávateľov spoločnosti Apple plánuje v druhej polovici tohto dodať súčiastky pre vyše 75 miliónov kusov iPhonov. Cieľom úsilia má byť stabilizácia dopytu, informuje server MacRumors.

Posledné dva roky pre Apple neboli až tak úspešné, aspoň teda čo sa dopytu po nových smartfónoch týka. Napriek tomu však boli zisky vždy vysoké. Na druhú stranu, v tomto roku bol dopyt po nových telefónoch oproti minuloročným odhadom vyšší až o 7 percent.

Dodávateľ teda plánuje v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov dodať súčiastky pre minimálne 75 miliónov kusov iPhonov, pričom dodáva, že je schopný ísť až nad 80 miliónov.

Apple uplatní klasickú stratégiu

Aj keby sa ale konkrétnemu dodávateľskému reťazcu podarilo nastavenú hranicu dosiahnuť, stále to neznamená, že sa toľko kusov gigantovi aj podarí predať. Apple ako vždy po uvedení nového iPhonu vyhodnotí mieru dopytu a následne prispôsobí výrobu.

TIP REDAKCIE
NVIDIA navýšila ceny grafických kariet GeForce, pri RTX 3090 dokonca až o stovku

Odhady budú nepresné

Mali by sme ešte dodať, že odhady analytikov týkajúcich úspešnosti jednotlivých produktov (vrátanie iPhonu) budú v blízkej budúcnosti zrejme dosť nepresné, keďže Apple prestal zverejňovať jednotlivé predajné čísla.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať