Black Shark 2 Pro od Xiaomi

Black Shark 2 Pro prekvapil ešte viac. Novinka má v AnTuTu až 456 000 bodov!

Nový Black Shark 2 Pro ponúka vylepšený dizajn a výkonnejší čipset, ktorý tentokrát reprezentuje high-end mašina Snapdragon 855 Plus.

Ako bolo avizované, tak sa aj stalo. Spoločnosť Xiaomi predstavila mierne zmenenú verziu svojho herného smartfónu. Nový Black Shark 2 Pro ponúka vylepšený dizajn a výkonnejší čipset, ktorý tentokrát reprezentuje high-end mašina Snapdragon 855 Plus.

V benchmark aplikácii AnTuTu sa mu ešte pred oficiálnym predstavením podarilo získať rekordný počet bodov. Viac ako 400 000 nemal zatiaľ na konte ani jeden Android model, preto zaujal tak obrovskú pozornosť širokej verejnosti. Pri tomto čísle to však ani zďaleka nekončí.

Aktuálna verzia smartfónu Black Shark 2 Pro, ktorá príde na pulty obchodov, dosiahla totiž v populárnej benchmark aplikácii AnTuTu až 456 571 bodov. Predchádzajúci výsledok teda s najväčšou pravdepodobnosťou patrí niektorému z posledných prototypov bez finálnej optimalizácie, takže ho netreba brať vážne. Viac ako 50 000 navyše je celkom slušný skok k lepšiemu.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja
Black Shark 2 Pro
Black Shark 2 Pro

Impozantný výkon grafiky

Najväčší podiel na dosiahnutom skóre patrí grafickému procesoru. Vylepšený Adreno 640 tiká až na 700 MHz frekvencii, a to prispelo k tomu, aby mal na konte šialených 190 193 bodov.

Len pre porovnanie, procesor Adreno 640 v útrobách modelu OnePlus 7 Pro to dotiahol iba na 123 308 bodov. Niečo podobné platí ale i o generačnom predchodcovi Black Shark 2, ktorý poháňa ten istý kus hardvéru. V tomto prípade hovoríme o výsledku 122 127 bodov.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať