Apple Card

Apple: Naša kreditná karta bude k dispozícii od augusta

Spoločnosť Apple totiž oznámila, že od augusta začne prijímať žiadosti záujemcov. Momentálne prebieha intenzívne interné testovanie.

Avizovaná kreditná karta od kalifornského jabĺčka už čoskoro dorazí medzi nás. Spoločnosť Apple totiž oznámila, že od augusta začne prijímať žiadosti záujemcov o Card. Momentálne prebieha intenzívne interné testovanie, do ktorého má byť zapojených až niekoľko tisícok zamestnancov.

Ako píše web The Verge, novinku sme sa dozvedeli počas nedávneho oznamovania obchodných výsledkov výrobcu spotrebnej elektroniky. Nič bližšie ale momentálne nevieme.

Apple Card reprezentuje kreditnú kartu, ktorá môže nadobudnúť ako fyzickú (titán), tak aj virtuálnu podobu. Jabĺčko s ňou chce konkurovať tradičným bankám. Jeho stratégia je však tak trošku odlišná.

Na prednej strane platobnej karty nenájdeme absolútne žiadne písmená a ani čísla. Všetky identifikačné informácie sú generované pri realizácii každej jednej transakcie. A to úplne náhodne, aby bola zabezpečená vyššia bezpečnosť.

Používatelia novej služby budú mať k dispozícii aj takzvaný cashback, čiže vrátenie časti peňazí za nákup. Pri využití aplikácie Apple Pay tu hovoríme o 2 a pri platbe v App Store o 3 percentách.

Apple Card zrejme sprístupní jedna z nadchádzajúcich aktualizácií pre aplikáciu Wallet. Je ale otázne, či príde v danej chvíli na rad aj Slovensko. Existuje šanca, že až trošku neskôr.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať