Apex Legends

Apex Legends rozdá 450 000 €. Prvý medzinárodný turnaj prebehne v Poľsku

Spoločnosť EA a vývojárske štúdio Respawn Entertainment budú organizovať prvý medzinárodný turnaj v battle royale hre Apex Legends.

Spoločnosť EA a vývojárske štúdio Respawn budú organizovať prvý medzinárodný turnaj v battle royale hre Apex Legends. Šou prebehne v poľskom Krakove a dokopy sa bude hrať o takmer 450 000 eur.

Víťaz si z toho so sebou odnesie približne 95 000 eur. Druhé miesto dostane 67 000 a tretie pre zmenu 54 000 eur. Všetky výhry sa navyše musia ešte rozdeliť medzi troch spoluhráčov, ktorí tvoria jednu partiu. Sily si rozdá 80 tímov, z ktorých 20 skončí vo finále.

Na novinku upozornil český web Frag.

Ani zďaleka teda nepôjde o odmeny, aké čakali účastníkov nedávneho turnaja vo Fortnite. Iba 16-ročný Američan si pred pár dňami so sebou odniesol šialených 2,7 milióna eur a vytvoril tak nový rekord. Ani jeden eSport profesionál zatiaľ nedokázal vyhrať tak veľkú kopu peňazí.

Poľsko, Krakov

Čo sa týka lokality, EA a Respawn vybrali mesto Krakov, ktoré leží na území susedného Poľska. Ide o lokalitu, kde sa každoročne organizuje hneď niekoľko veľkých eSport podujatí.

Turnaj v Apex Legends odštartuje 13. a skončí 15. septembra. Registračný postup nájdete na oficiálnom webe. Výška registračného poplatku pre jeden tím dosahuje 150 dolárov, čo je asi 135 eur.