Novinka od Alienware

55″, OLED, 4K aj 120 Hz: Nový monitor od Alienware je snom každého gamera

Novinka Alienware Gaming Monitor ponúka ozrutnú uhlopriečku, pokročilú zobrazovaciu technológiu, jemné rozlíšenie a aj vysokú obnovovaciu frekvenciu.

Herný priemysel sa dočkal špičkového monitoru pre náruživých hráčov. Novinka Alienware Gaming Monitor ponúka ozrutnú uhlopriečku, pokročilú zobrazovaciu technológiu, jemné rozlíšenie a aj vysokú obnovovaciu frekvenciu.

Preto treba počítať i s nadštandardnou cenovkou. Novinka vyjde potenciálnych záujemcov až 4 000 dolárov. Pôjde však iba o základnú verziu. Tá najlepšie vybavená bude stáť viac.

Web The Verge píše, že technickú špecifikáciu herného monitora tvorí až 55-palcový displej s OLED technológiou, ktorá sa postará o sýte farby, reálne vyzerajúcu čiernu aj skvelú energetickú efektivitu. Rozlíšenie dosahuje úroveň 4K, obnovovacia frekvencia 120 Hz a doba odozvy zase iba 0,5 sekundy. Ak si ale niekto robí zálusk na HDR, tak zostane sklamaný, pretože tento štandard chýba.

Novinka od Alienware
Novinka od Alienware

Tenučké rámiky

Novinka nesie DNA značky Alienware. Všimnete si to ako na prednej, tak aj jeho zadnej strane. Okolo zobrazovacieho panelu sú navyše veľmi tenučké rámiky, vďaka ktorým má šmrnc moderného monitora. Konštrukcia dostala jeden DisplayPort 1.2, tri HDMI 2.0 porty, štyri USB porty a audio port (SPDIF).

Predaj odštartuje koncom septembra.