VIDEO: Tento dron má plameňomet. Plná nádrž vydrží šľahať plamene 100 sekúnd

Drony už dávno neslúžia iba na zábavu alebo vytváranie záberov z vtáčej perspektívy. Skvelým príkladom je aj novinka TF-19.

Drony už dávno neslúžia iba na zábavu alebo vytváranie záberov z vtáčej perspektívy. Skvelým príkladom je aj ešte horúca novinka od kanadského výrobcu plameňometov, ktorá dokáže šľahať hrôzu naháňajúce plamene do diaľky až takmer 8 metrov. A to minútu a pol bez prestávky.

Dron nesie názov TF-19 WASP, má pomerne vysokú cenovku a je vyrobený pre poľnohospodárske účely. Nejde teda o žiadnu hračku pre deti.

Ako informuje TechSpot, spoločnosť Throwflame ho vytvorila prostredníctvom kombinácie dronu so značkou DJI a špičkového plameňometu zo svojej vlastnej dielne. Jedna nádrž zvládne vytvárať plamene približne 100 sekúnd. Keď sa minie, tak ju stačí iba doplniť a používateľ môže veselo pokračovať ďalej.

Treba si však pripraviť minimálne 1 000 dolárov. Približne toľko stojí základná verzia TF-19 WASP v e-shope výrobcu, kde sú uvedené všetky dôležité informácie. Najlepšia konfigurácia môže však vystreliť až o 9 000 dolárov vyššie. Všetko záleží iba od nárokov potenciálneho zákazníka.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať