Volkswagen prirovnal úlohu elektromobilov k pristátiu na Mesiaci

Volkswagen otáča kurz. A aby o tom dal vedieť svetu, tak vytvoril krátke video, kde prirovnáva úlohu elektromobility k pristátiu na Mesiaci.

Gigant Volkswagen otáča kurz. Aby o tom dal vedieť celému svetu, vytvoril krátke video, kde prirovnáva úlohu elektromobility k pristátiu na Mesiaci. Rovnako sme sa ale prostredníctvom neho dozvedeli aj to, že do roku 2023 investuje do elektrickej budúcnosti až 50 miliárd dolárov.

Video nesie názov New Mission a hovorí o tom, že má ľudstvo pred sebou ďalšiu veľmi dôležitú úlohu, ktorá ho po úspechu Američanov z roku 1969 opäť spojí. Novou misiou je ochrániť naše krehké životné prostredie pred negatívnym vplyvom činnosti spaľovacích motorov a niečo také pôjde bez elektromobilov naozaj iba veľmi ťažko.

https://www.youtube.com/watch?v=osyrrGlOz6I

Aj keď je dnes drvivá väčšina áut na elektrickú energiu poháňaná šťavou, ktorá vznikla prostredníctvom spaľovania fosílnych palív, v neďalekej budúcnosti sa táto situácia zmení. Čím viac pôjdu ceny solárnych panelov alebo batérií dole a ich efektivita zase hore, tým viac domácností a nabíjacích staníc začne prechádzať na zelenú alternatívu.

TIP REDAKCIE
Slovensko sa derie vpred: Vesmírnemu výskumu sa už teraz venuje 40 firiem

Solárnymi panelmi budú napríklad už čoskoro vybavené aj stanice Tesla Supercharger. Zatiaľ však iba tretia generácia. Staršie prídu na rad až trošku neskor.

Volkswagen otáča kurz

Nové video od giganta nie je však iba o novej misii, ale aj o reálnych plánoch a cieľoch. Ako navyše naznačujú dostupné čísla, Volkswagen to s elektromobilitou myslí smrteľne vážne. Do 10 rokov bude portfólio nemeckého koncernu tvoriť viac ako 70 čistokrvných elektromobilov.

  • do roku 2023 investujú do elektrickej budúcnosti 50 miliárd dolárov
  • do roku 2028 prinesú na trh viac ako 70 elektrických modelov
  • do jednej z fabrík investujú 800 miliónov dolárov, aby porástli jej kapacity
  • do roku 2050 nebudú produkovať absolútne žiadne emisie

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať