Mark Zuckerberg

Facebook dostal mastnú pokutu. Sociálna sieť musí zaplatiť 5 miliárd $

Ako bolo očakávané, sa nakoniec aj stalo. Facebook dostal mastný pokutový bloček, ktorý dosahuje šialených 5 miliárd amerických dolárov.

Ako bolo očakávané, sa nakoniec aj stalo. Facebook dostal mastný pokutový bloček, ktorý dosahuje šialených 5 miliárd amerických dolárov. Najväčšia sociálna sieť na svete zároveň však sľúbila, že začne viac dbať na ochranu citlivých dát jej používateľov, aby sa problém už nezopakoval.

Za tak vysokou pokutou stojí medializované zneužitie používateľských dát, ktoré je vo svete známe ako škandál spoločnosti Cambridge Analytica. Keďže sa týkal až niekoľkých miliónov ľudí zo Spojených štátov amerických, dlho netrvalo a zodpovedná autorita FTC (Federal Trade Commission) začala konať.

Ako informuje GSMArena, vyšetrovanie odštartovalo v priebehu minulého roka a trvalo až do týchto dní. Na základe dôkazov potom vyvodili záver, ktorý znie jasne – Facebook musí kvôli svojej chybe zaplatiť 5 miliárd dolárov a aplikovať účinné preventívne opatrenia.

Prezidentská kampaň

Dnes už neexistujúca analytická spoločnosť Cambridge Analytica nadobudla práve vďaka sociálnej sieti a prítomným aplikáciam niekoľkomiliónovú kôpku citlivých dát. Tie boli následne využité na lepšie zacielenie volebnej kampane súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Problém tu ale tkvie v tom, že neoprávnene. Svojím konaním tak porušila zásady a pravidlá, pretože ich využila bez vedomia používateľov.

TIP REDAKCIE
Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest
Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať