Telefóny do 100 € výkonné ako vlajkové lode? Postarať sa o to má Puffin OS

Spoločnosť CloudMosa, ktorá stojí za webovými prehliadačmi Puffin, sa chystá vytvoriť svoj vlastný cloudový operačný systém pre smartfóny, Puffin OS.

Spoločnosť CloudMosa, ktorá stojí za webovými prehliadačmi Puffin, sa chystá vytvoriť svoj vlastný cloudový operačný systém pre smartfóny, Puffin OS. Na novinku upozornil portál GSMArena.

Ide o operačný systém na báze Androidu, no podobne ako KaiOS, zameraný bude na webové aplikácie. Jeho tvorcovia tvrdia, že vďaka odľahčeniu systému za pomoci cloudových serverov dokážu lacnejšie telefóny prekonať tie drahšie.

Spoločnosť nám dokonca poskytla aj dôkaz vo forme grafu, ktorý reprezentuje výkon telefónov s cenou nižšou ako 100 amerických dolárov (89 eur). Ako si môžeme všimnúť, Puffin OS odľahčí telefóny natoľko, že ich výkon stúpne hneď niekoľkonásobne.

Porovnanie výkonu telefónov s cenou pod 100 USD – FOTO: GSMArena

Základom úspechu je cloud

Ako sme už avizovali vyššie, základom úspechu je práve cloud, keďže v ňom má byť vykonávaná väčšina zložitejších operácií. To bude mať za následok, že telefóny pobežia rýchlejšie, a to bez potreby špičkového hardvéru. Celý tento systém má byť vraj aj oveľa bezpečnejší ako Android, opäť vďaka cloudu.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Cieľom CloudMosa je teda poskytnúť lacným telefónom výkon, ktorý aktuálne ponúkajú drahšie zariadenia. Projekt je však skôr odsudzovaný, než podporovaný, a to predovšetkým z dôvodu zlyhania jeho predchodcov. O niečo podobné sa totiž už v minulosti pokúsil Firefox OS či výtvor spoločnosti Nextbit.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať