Teórie boli pravdivé: Predstavenie Windows 1.0 skutočne odkazovalo na Stranger Things

Isto si pamätáte správu z minulého týždňa, ktorá sa týkala záhadného predstavenia prvého operačného systému Windows, teda Windows 1.0 z roku 1985.

Isto si pamätáte správu z minulého týždňa, ktorá sa týkala záhadného predstavenia prvého operačného systému Windows, teda Windows 1.0 z roku 1985.

Ako už informoval portál Engadget, predstavenie systému skutočne odkazovalo na populárny seriál Stranger Things, no to nie je všetko. Ako sme už uviedli v úvode článku, prvý Windows vyšiel v roku 1985, čo je zhodou náhod rok, v ktorom sa odohráva aj dej seriálu.

Späť v čase

Na počesť vydania tretej série Stranger Things sa Microsoft rozhodol vydať aplikáciu Windows 1.11. V nej môžete nájsť klasické programy v pôvodnom prevedení, menovite Paint či Terminal. Okrem toho však môžete naraziť aj na puzzle so Stranger Things tématikou či iný exkluzívny obsah.

STEM Workshopy

Ešte tento mesiac Microsoft rozbehne Camp Know Where, ktorý bude dostupný v kamenných predajniach aj online. Ide o udalosť, v priebehu ktorej sa každý s vekom 13 a viac môže zapojiť do STEM (veda, technológia, inžinierstvo a matematika) workshopov, ktoré budú taktiež inšpirované seriálom. Začínajú už 20. júla a okrem iného vám ponúkajú možnosť si vyskúšať programovanie hier prostredníctvom programu Rule the Arcade či 3D modelovanie.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Súťaž o Xbox One X či iné skvelé ceny

Fanúšikovia majú šancu vyhrať balík, ktorý obsahuje rôzne odmeny, z ktorých sa taktiež mnohé nesú v duchu Stranger Things. Medzi hlavné výhry však patrí nový Xbox One X či 12-mesačné prémiové členstvo, teda Xbox Game Pass Ultimate. Aby ste sa zapojili do súťaže o tieto skvelé výhry, stačí vám retweetnuť alebo lajknuť príspevok, ktorý hovorí o odhalení súvislosti so seriálom. Ten nájdete ako na Facebooku, tak aj na Twitteri. Súťaž končí 15. júla, teda o 6 dní.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať