Xbox One

Microsoft vraj pracuje na novej konzole. Má byť lacná a aj hybridná

Microsoft by mal v priebehu nadchádzajúceho mesiaca priniesť nový Xbox. Okrem normálnej verzie sa ale môžeme dočkať aj hybridného prevedenia.

Spoločnosť Microsoft by mala v priebehu nadchádzajúceho mesiaca priniesť ďalšiu generáciu konzoly Xbox. Všetko nasvedčuje tomu, že deň D prebehne počas podujatia E3, kedy zrejme spoznáme ešte jednu novinku. Okrem normálnej verzie sa môžeme dočkať aj hybridného prevedenia.

Technologické kuloáre prišli s informáciou, podľa ktorej americký gigant pracuje i na úplne novej hernej konzole. Má byť lacná a moderná, pretože ponúkne možnosť hrať prostredníctvom takzvaného streamu z cloudu. Používateľ si v takom prípade už nebude musieť kupovať hry. Keď zaplatí malý mesačný poplatok, nadobudne prístup k obrovskej knižnici dostupných titulov.

Keďže streamovacie služby nevyžadujú vlastniť takmer žiadny dodatočný hardvér (v podstate iba herný ovládač), prítomné súčiastky v útrobách špekulovanej konzoly poslúžia pre základné operácie, ako je napríklad zobrazovanie hlavnej ponuky operačného systému. Niečo také, samozrejme, pocítime aj na samotnej cenovke, ktorá sa bude pohybovať okolo ľudových 60 dolárov.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

K predstaveniu oboch očakávaných noviniek by malo dôjsť počas budúcoročného podujatia E3. O klasickom Xboxe vieme zatiaľ iba to, že nám umožní hrať ako v jemnom 8K rozlíšení, tak aj pri 120 Hz obnovovacej frekvencii. Rovnako sa ale dá očakávať i integrácia SSD disku, čo otvorí dvere citeľne rýchlejšiemu načítavaniu hier.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať