Google spúšťa beta testovací program pre Správy pre Android

Počet aplikácií, ktoré Google ponúka pre systém Android, je skutočne obrovský. Nie všetky sú však dostatočne zložité na to, aby získali svoj vlastný beta testovací program.

Počet aplikácií, ktoré Google ponúka pre systém Android, je skutočne obrovský. Nie všetky sú však dostatočne zložité na to, aby získali svoj vlastný beta testovací program. Vyzerá to však, že pri aplikácii Správy pre Android spravil gigant výnimku, informuje server 9to5Google.

Ide o aplikáciu s pomerne jednoduchou funkcionalitou. Ako už naznačuje samotný názov, jej podstata spočíva v odosielaní SMS a MMS správ. Tieto úkony vyžadujú technológie, ktoré sú tu s nami už mnoho rokov, čo je práve dôvod, prečo mnohí nerozumejú uvedeniu aplikácie do beta testovania.

Testuje novú technológiu

Google však svoje rozhodnutie doložil pomerne rozumným argumentom. V beta verzii totiž testuje technológiu RSC a údajne sa už teraz spája s rôznymi mobilnými operátormi. Na odosielanie nového formátu spomínaných SMS a MMS správ bude aplikácia potrebovať dáta z FUP balíku alebo pripojenie k Wi-Fi.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Ako sa dostať do beta testovania?

dva spôsoby, ako sa dostať do beta testovania aplikácie Správy pre Android. Prvým spôsobom, ktorý je zároveň aj tým jednoduchším, je využitie priameho odkazu, ktorý nájdete tu. Druhým variantom je nepriamy odkaz v spodnej časti produktovej karty, ku ktorej sa môžete dostať prostredníctvom Obchodu Play.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať