Facebook

Facebook, Instagram aj WhatsApp. Čo spôsobilo problém s obrázkami?

Facebook má za sebou ďalšiu veľkú komplikáciu. Nielen Európania zaznamenali počas včerajšieho dňa problém so zobrazovaním obrázkov.

Najväčšia sociálna sieť na svete Facebook má za sebou ďalšiu veľkú komplikáciu. Nielen Európania zaznamenali počas včerajšieho dňa problém so zobrazovaním obrázkov, čo nakoniec trvalo až niekoľko hodín. A to aj v prípade siete Instagram či populárnej aplikácie WhatsApp.

Čo to však vôbec spôsobilo? Všetko nasvedčuje tomu, že za komplikáciami stojí rutinná údržba techniky, počas ktorej malo dôjsť k vzniku rozsiahleho problému. Teda aspoň tak tvrdia oficiálne informácie. Nič bližšie momentálne nevieme.

Od toho momentu nemohli mnohí používatelia spomenutých sociálnych sietí uploadovať fotografie, obrázky a dokonca ani videá. Keď tak niekto spravil, videl iba čisto biely príspevok. Rovnako sa ale nedali odosielať žiadne dokumenty, ani prostredníctvom aplikácie Messenger.

“Počas našej rutinnej údržby sme vytvorili problém, ktorý spôsobil, že niektorí ľudia nemohli uploadnuť alebo poslať fotografie a videá,” uviedol hovorca pre CNN.

V súčasnosti je už tento problém minulosťou, nakoľko ho Facebook medzičasom úspešne odstránil. Trvalo mu to však pomerne dlho. Sieť začala plnohodnotne fungovať až o niekoľko hodín neskôr. Z toho možno vydedukovať, že nešlo o drobnosť, ale o niečo podstatne väčšie.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu
Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať