Tablet Pixel C od Google už zrejme nezíska žiadne bezpečnostné aktualizácie

Pixel C, tablet z dieľne Google, ktorý vyšiel ešte v decembri roku 2015, už zrejme nebude získavať žiadne bezpečnostné aktualizácie. Nič však zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, informuje portál Android Police.

Pixel C, tablet z dielne Google, ktorý vyšiel ešte v decembri roku 2015, už zrejme nebude získavať žiadne bezpečnostné aktualizácie. Nič však zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, informuje portál Android Police.

Pixel C sa začal predávať už pred 4 rokmi, čo je pomerne dlhá doba. Čo sa bezpečnostných aktualizácií týka, Pixel C ich až doposiaľ, aj keď nie pravidelne, získaval. Tomu je však zrejme koniec.

Google sa zatiaľ nikde o oficiálnom ukončení podpory aktualizácií pre Pixel C nezmienil. Dávnejšie však prehlásil, že bezpečnostné aktualizácie prestanú chodiť presne 18 mesiacov od predaja posledného kusu. Ten sa predal v decembri 2017, čo je približne 18 mesiacov dozadu. Pokiaľ sa teda gigant stále drží svojho tvrdenia, je pravdepodobné, že tablet sa už žiadnej bezpečnostnej aktualizácie nedočká.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch D: Nové hodinky s podporou merania krvného tlaku!

Zatiaľ nie je nič oficiálne

Google však zatiaľ nič oficiálne nepotvrdil. Je ale podozrivé, že žiadny z modelov Pixel C včera nezískal pravidelné mesačné aktualizácie. Na druhú stranu, aj v minulosti sa ich príchod neraz omeškal.

Na vyjadrenie Google ešte stále čakáme.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať