Tablet Pixel C od Google už zrejme nezíska žiadne bezpečnostné aktualizácie

Pixel C, tablet z dieľne Google, ktorý vyšiel ešte v decembri roku 2015, už zrejme nebude získavať žiadne bezpečnostné aktualizácie. Nič však zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, informuje portál Android Police.

Pixel C, tablet z dielne Google, ktorý vyšiel ešte v decembri roku 2015, už zrejme nebude získavať žiadne bezpečnostné aktualizácie. Nič však zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, informuje portál Android Police.

Pixel C sa začal predávať už pred 4 rokmi, čo je pomerne dlhá doba. Čo sa bezpečnostných aktualizácií týka, Pixel C ich až doposiaľ, aj keď nie pravidelne, získaval. Tomu je však zrejme koniec.

Google sa zatiaľ nikde o oficiálnom ukončení podpory aktualizácií pre Pixel C nezmienil. Dávnejšie však prehlásil, že bezpečnostné aktualizácie prestanú chodiť presne 18 mesiacov od predaja posledného kusu. Ten sa predal v decembri 2017, čo je približne 18 mesiacov dozadu. Pokiaľ sa teda gigant stále drží svojho tvrdenia, je pravdepodobné, že tablet sa už žiadnej bezpečnostnej aktualizácie nedočká.

Zatiaľ nie je nič oficiálne

Google však zatiaľ nič oficiálne nepotvrdil. Je ale podozrivé, že žiadny z modelov Pixel C včera nezískal pravidelné mesačné aktualizácie. Na druhú stranu, aj v minulosti sa ich príchod neraz omeškal.

Na vyjadrenie Google ešte stále čakáme.