Bentley

Bentley zrejme už o pár dní predstaví svoj prvý elektromobil

Bentley nám už o pár dní ukáže záhadnú štvorkolesovú novinku. Všetko však nasvedčuje tomu, že tá už tentokrát neponúkne spaľovací motor.

Renomovaná britská automobilka Bentley nám už o pár dní ukáže záhadnú štvorkolesovú novinku. Všetko však nasvedčuje tomu, že tá už tentokrát neponúkne spaľovací motor, ale elektrickú alternatívu. Do úvahy tu však pripadá aj hybrid, ktorý by fungoval prostredníctvom vodíka.

Deň D prebehne 10. júla. Momentálne vieme iba to, že pôjde o nedokončený prototyp s názvom EXP 100 GT a nulovými emisiami. Prezradila nám to ešte čerstvá upútavka v podobe videa, kde je príležitosť vidieť zopár vizuálnych detailov karosérie vrátane vertikálne sa otvárajúcich dverí.

Keďže je reč o nulových emisiách, existujú tu dve možnosti. Buď príde čistokrvný elektromobil alebo hybrid, ktorý poženie i takzvaný vodík. Teda aspoň tak špekuluje ostrieľaný web Autocar. Iné weby vrátane Daily Mail zase počítajú s elektrinou, píše Electrek.

“Bentley EXP 100 GT reprezentuje udržateľnosť a inováciu,” uviedol výrobca, pričom dodal, že sa môžeme tešiť na “fascinujúcu kombináciu materiálov v jednej kope, za ktorými stoja dizajnéri z Bentley Motors”.

Ak pôjde všetko podľa plánov Bentley, avizovaný koncept postupom času premenia na auto pre širokú verejnosť. Najskôr chcú však zistiť, aké sú reakcie ľudí alebo odborných médií. Na základe toho potom prispôsobia smerovanie posledných štádií vývoja, aby bol o štvorkolesovú novinku záujem.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?
Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať