fuchsia

Operačný systém Fuchsia: Google spustil stránky pre vývojárov

Spoločnosť Google už pár rokov vyvíja na pozadí operačných systémov Andorid a Chrome ďalší operačný systém pomenovaný ako Fuchsia. Aj v tomto prípade ide o platformu s otvoreným zdrojovým kódom.

Spoločnosť Google už pár rokov vyvíja na pozadí operačných systémov Android a Chrome ďalší operačný systém pomenovaný ako Fuchsia. Aj v tomto prípade ide o platformu s otvoreným zdrojovým kódom.

Operačný systém Fuchsia ale nie je postavený na jadre Linuxu tak ako Android alebo Chrome. Namiesto neho využíva mikrokernel Zircon. Fuchsia je vyvíjaný tak, aby bol univerzálnym operačným systémom.

Fungovať by mal vo smartfónoch, televízoroch, počítačoch, tabletoch ale aj v iných zariadeniach. OS Fuchsia je zaujímavý (minimálne) z jedného dôvodu. Pomerne často sa spomína, že má v budúcnosti nahradiť operačný systém Android, resp. že má predstavovať novú úroveň jednotného operačného systému od Google.

fuchsia
Google Pixelbook

Fuchsia nebude mať problém ani s existujúcimi aplikáciami. Android aplikácie budú môcť ich autori, teda vývojári, jednoducho a rýchlo premigrovať na novú platformu pomocou sady nástrojov Flutter.

Fuchsia má k verejnosti zase o krok bližšie. Google totižto spustil stránky pre vývojárov, kde sa môžu tvorcovia softvéru oboznámiť s dokumentáciou, definíciami a ďalšími náležitosťami operačného systému.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov

OS Fuchsia v minulom roku získal podporu pre čipset Kirin 970 a dokonca sa ho vzápätí na to podarilo spustiť na smartfóne Honor Play. Napriek tomu nie je nový operačný systém od Google ani zďaleka pripravený na bežnú prevádzku.

Ak Fuchsia skutočne niekedy Android nahradí, určite sa tak nestane tento ani budúci rok. Je však dobre vedieť, že vývoj pokračuje ďalej. Ak sa vývojom zaoberáte, navštíviť môžete čerstvo spustenú stránku fuchsia.dev.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať