VIDEO: Motorizovaný plavák Dolphin 1 od OceanAlpha zachraňuje ľudské životy

Neustále rozvíjajúce sa moderné technológie postupne nahrádzajú bežné pracovné pozície.

Neustále rozvíjajúce sa moderné technológie postupne nahrádzajú bežné pracovné pozície. Po robotickom bejzbalovom rozhodcovi prichádza motorizovaný plavák, ktorý sa cez diaľkové ovládanie dokáže dopraviť k topiacemu a zachrániť mu život. Na novinku upozornil web Geeky Gadgets.

Ako v prípade robotického rozhodcu, ani motorizovaný plavák však zatiaľ nie je stopercentnou náhradou za spoľahlivého človeka. Môže však byť jeho skvelou pomôckou.

Geeky Gadgets

Dolphin 1

Zariadenie s názvom Dolphin 1 Smart Lifebuoy od čínskej spoločnosti OceanAlpha sa dokáže pohybovať rýchlosťou až 16 km/h, teda oveľa rýchlejšie ako človek. Po jeho umiestnení do vody stačí plavák jednoducho navádzať k topiacemu prostredníctvom diaľkového ovládania.

Diaľkové ovládanie funguje na dosah až 500 metrov, čo je pomerne slušná vzdialenosť. Čo sa týka batérie, tá umožňuje motorizovanému záchrancovi robiť svoju prácu až 30 minút, čo by malo na záchranu človeka z vody stačiť. Ak by sa ale náhodou niečo pokazilo a plaváku by došla batéria, stále bude úspešne plniť úlohu záchranného kruhu.

TIP REDAKCIE
Huawei na Slovensku predstavil herné monitory MateView GT: Prekvapia cenou
Geeky Gadgets

Praktický dizajn

Dolphin 1 meria 115 x 83 centimetrov a váži približne 13 kilogramov, pričom ponúka skutočne praktický dizajn – veľká plocha v kombinácii s držadlami v prednej časti, ktorá je taktiež vybavená aj gumeným nárazníkom.

Ako sme však už avizovali vyššie, Dolphin 1 neslúži ako kompletná náhrada plavčíka. Je jeho šikovnou pomôckou, ktorá sa aj napriek svojim skvelým proporciám nehodí do každej situácie. Človek, ktorý sa topí a je na pokraji straty vedomia, sa jednoducho sám od seba plaváka nechytí. V takom prípade bude musieť svoje zručnosti uplatniť človek.

Čo sa týka ceny, asi už viete, že nepôjde o lacnú hračku. Dolphin 1 sa bude predávať za 5 500 dolárov, teda približne 4 900 eur.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať