Mate 20 Pro

Huawei Mate 30 Pro sa širokého zárezu v obrazovke zrejme nezbaví

Nový generácia vlajkového modelu z radu Huawei Mate zostane verná širokému zárezu v obrazovke a teda aj 3D technológii pre rozpoznávanie tváre.

Nový generácia vlajkového modelu z radu Huawei Mate zostane verná širokému zárezu v obrazovke. Tak ako súčasná generácia, aj Mate 30 Pro staví karty na pokročilé 3D rozpoznávanie tváre v štýle FaceID od Apple.

Naznačujú to fotografie zo sociálnej siete Weibo, ktoré zverejnil Slashleaks. Tie zobrazujú údajný predný panel očakávaného smartfónu so širokým zárezom s otvormi pre zástup niekoľkých senzorov, ako aj prednej kamery.

Zárez je ale predsa len o niečo menší ako pri stále aktuálnej vlajkovej lodi. Podľa krycieho skla je vidieť, že Mate 30 Pro by mohol mať bližšie ku Galaxy Note 10. Všimnúť si môžeme výraznejšie zakrivenie hrán a tvar, ktorý sa viac približuje obdĺžniku.

huawei mate 30 Pro

Škoda, že sme sa zatiaľ nedozvedeli viac presnejší podrobností o obrazovke samotnej, aj keď je asi jasné, že pôjde o (6″+) OLED panel s vysokým rozlíšením, podporou pre HDR a možno aj 90 Hz obnovovacou frekvenciou.

huawei

Viac zmien sa má udiať na zadnej strane zariadenia, kde môže foto modul v tvare štvorca nahradiť väčší kruh. V ňom by sa mala nachádzať štvorica objektívov s LED bleskom a príslušnými senzormi. Nedávno zverejnený render síce vyzerá výnimočne, 100-percentnú legitimitu by sme mu zatiaľ nepripisovali.

TIP REDAKCIE
SWAN a 4ka spúšťajú pevný 5G internet na doma: Rýchlosť až 250 Mb/s a cena 21 €!

Huawei Mate 30 Pro

Predpokladá sa, že Huawei Mate 30 Pro poženie nový 7 nm+ čipset Kirin (985, možno 990), 8 GB operačná pamäť RAM, minimálne 128 GB úložisko, OS Android 10 Q s EMUI 10 a rýchle nabíjanie batérie (55 W) s kapacitou 4 000 mAh alebo väčšou.

Chýbať by nemalo výkonnejšie bezdrôtové dobíjanie, snímač odtlačkov pod displejom, ktorý bude snáď ultrazvukový, a výkonné fotoaparáty. Popri hlavnom snímači obrazu s vysokým rozlíšením by sme mali dostať aj 5x optické priblíženie a širokouhlý objektív.

Ako býva pri výrobcovi Huawei zvykom, Mate 30 Pro sa na pódiu zrejme októbrového predstavenia neocitne sám. Spoločnosť mu bude robiť 5G verzia zariadenia a luxusná verzia Porsche Design.

Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať