Samsung pracuje na skladacích inteligentných okuliaroch s rozšírenou realitou

Juhokórejský gigant pracuje na novom zaujímavom projekte. Podľa dostupného patentu sa pripravuje na výrobu inteligentných okuliarov s rozšírenou realitou.

Juhokórejský gigant pracuje na novom zaujímavom projekte. Podľa dostupného patentu sa pripravuje na výrobu inteligentných okuliarov s rozšírenou realitou, informuje server Engadget.

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, na prvý pohľad vyzerá pripravovaný gadget ako bežné okuliare, akurát s o trochu širšími rámikmi a nožičkami. Práve v tých budú totiž uložené elektronické komponenty.

Uvedená dokumentácia bola predložená Úradu pre patenty a ochranné známky v Spojených štátoch amerických. Ako už sme avizovali vyššie, okuliare vyzerajú byť veľmi praktické, čím sa značne odlišujú od svojich kolegov.

Engadget

Jednoduchá funkcionalita

Funkcionalita okuliarov sa bude odlišovať podľa ich momentálneho stavu (zložené/rozložené). Jednoducho povedané, po ich rozložení sa aktivuje projektor umiestnený v rámikoch, ktorý bude premietať obraz na malý displej umiestnený tesne nad zorným poľom. Okrem toho gigant uvažuje aj nad implementáciou magnetických senzorov, ktoré by bránili neželanému automatickému vypnutiu displeja pri otočení hlavou.

Predmetný produkt je však stále len patentom, ktorý čaká na svoje schválenie. Výsledný výrobok sa teda môže od vyššie uvedenej dokumentácie značne odlišovať. Koniec koncov, Samsung sa raz a zas rozhodol pre skutočne zaujímavý koncept, ktorého prevedenia sa nevieme dočkať.