galaxy S9

YouTuber si zostavil vlastný Samsung Galaxy S9+. Súčiastky kúpil v uliciach čínskeho mesta

Tvorca Scotty Allen, ktorý stojí za YouTube kanálom Strange Parts, pred dvoma rokmi zaujal videom, v ktorom divákom ukázal, ako si vlastnoručne zostavil smartfon iPhone. Súčiastky nakúpil v obchodoch v čínskom meste Šen-čen.

Tvorca Scotty Allen, ktorý stojí za YouTube kanálom Strange Parts, pred dvoma rokmi zaujal videom, v ktorom divákom ukázal, ako si vlastnoručne zostavil smartfón iPhone. Súčiastky nakúpil v obchodoch v čínskom meste Šen-čen.

Scotty Allen je tu s podobným videom opäť, upozorňuje PhoneArena. Tentokrát si dal za cieľ vlastnoručne zložiť vlajkovú loď spoločnosti Samsung. Pôvodne poškuľoval po najnovšom type Galaxy S10, no nakoniec zvolil predchádzajúci model Galaxy S9+.

Samsung Galaxy S10 je na trhu (relatívne) krátku dobu a Scotty nedokázal v uliciach čínskeho mesta, ktoré má 12,5 milióna obyvateľov, nájsť všetky potrebné komponenty.

Vlajkové smartfóny Samsung, ktoré sú určené pre americký trh, sa zväčša vyrábajú vo fabrike vo Vietname, čo môže byť dôvodom nedostupnosti niektorých komponentov.

galaxy S9+
Podzemné trhovisko s elektronikou v meste Šen-Čen, kde sa dá kúpiť (asi) všetko. Foto: Strange Parts/YouTube

Scotty nezohnal všetky súčiastky tzv. na jeden vrz. Musel ich hľadať po viacerých obchodoch s náhradnými dielmi, ktorých je v uliciach mesta Šen-čen obrovské množstvo. Na trhu totiž prevládali súčiastky pre smartfóny iPhone, ktoré sa v Číne vyrábajú.

YouTuber Samsung Galaxy S9+ nakoniec úspešne poskladal a aktivoval, aj keď s menšími komplikáciami. Príbeh však nekončí. Scotty má v pláne pripraviť zoznam súčiastok aj s cenami, za aké ich nakúpil.

Po domácky zostavený smartfón navyše ukázal odborníkom, ktorí kvalitu komponentov zhodnotili. Autor naznačuje, že všetko nebolo úplne v poriadku. Na závery si však musíme ešte počkať.

Video, ktoré za tri dni od zverejnenia zaznamenalo 1 426 370 zhliadnutí, si môžete pozrieť nižšie.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať