Návrat do budúcnosti? Fotoaparát Google získa záhadný režim McFly

Môže byť odkazom na populárnu filmovú klasiku.

1
XDA Developers

Google už dokázal všetkých presvedčiť, že pojmu „kvalitný fotoaparát“ skutočne rozumie. Dôkazom sú aj jeho samotné smartfóny Pixel, ktoré len s jedným fotoaparátom dokážu skutočné zázraky.

Práve preto je zrejme toľko ľudí nadšených z novej aktualizácie pre aplikáciu Fotoaparát Google, ktorá paradoxne nebola nikdy známa pre obrovské nálože nových funkcií.

Každá aktualizácia však priniesla minimálne jednu skvelú novinku. Inak tomu nie je ani pri verzii 6.3, ktorá okrem iného do služby prinesie aj režim McFly, informuje portál 9to5Google.

Návrat do budúcnosti?

Tento režim je však jednou veľkou záhadou. Poznámky k aktualizácii totiž McFly spomínajú len letmo, čo znamená, že k dispozícii nemáme žiadne ďalšie informácie. Môžeme však vychádzať zo samotného názvu prichádzajúceho režimu.

McFly je pravdepodobne odkazom na Marty McFly z filmovej lahôdky Návrat do budúcnosti. Ako už poznamenal 9to5Google, je možné, že režim bude slúžiť na reverzné prehrávanie videí, teda na prehrávanie videí odzadu. Ako sme však už spomenuli vyššie, toto všetko sú len hypotézy.

TIP REDAKCIE
Google Flights dokáže predpovedať meškanie letu rýchlejšie, než samotné aerolinky

Ďalšie zaujímavé vylepšenia

Okrem McFly však verzia 6.3 prinesie aj iné zaujímavé novinky. Google sa rozhodol pre uprednostňovanie režimu Night Sight pred režimom Panoráma, keďže panorámy dokáže vytvárať aj aplikácia Fotky Google. Night Sight je celkovo viac využívaný, keďže vďaka nemu dokážu používatelia fotiť kvalitné fotky, a to aj v noci, teda pri zhoršených svetelných podmienkach.

Ďalej sa pri použití selfie kamery v prípade zhoršených svetelných podmienok aktivuje funkcia, ktorá rozsvieti váš displej, čím docielite kvalitnejších záberov. V tejto veci by sme ešte mali spomenúť prichádzajúce tipy, ktoré vám ako používateľovi budú na základe analýzy radiť, čo treba spraviť, aby ste dosiahli čo najlepšieho výsledku.

Verzia 6.3 bude v Obchode Play dostupná v priebehu nasledujúcich týždňov. Dá sa však stiahnuť už teraz, a to cez APKMirror.