Chrome po novom pamätá platobné údaje aj bez synchronizácie

S vaším dovolením je Chrome schopný si zapamätať vaše záložky, heslá a mnohé ďalšie údaje. Zapamätanie si a neskoršie automatické dopĺňanie mnohých údajov však vyžaduje synchronizáciu Chromu.

S vaším dovolením je Chrome schopný si zapamätať vaše záložky, heslá a mnohé ďalšie údaje. Zapamätanie a neskoršie automatické dopĺňanie mnohých údajov však vyžaduje synchronizáciu.

Synchronizáciu však po novom už nevyžaduje automatické dopĺňanie platobných údajov, informuje portál 9to5Google. Tie sa teraz totiž ukladajú na váš účet Google, odkiaľ si ich v prípade potreby prehliadač sám vyžiada.

9to5google

Google Pay – najlepšia možnosť

Najlepšou a najjednoduchšou cestou, ako si uložiť platobné karty a údaje s nimi spojené, je používanie aplikácie Google Pay. Táto služba si uloží vašu kartu, čo znamená, že sa priamo spojí s vašou bankou. Všetko je samozrejme oficiálne a bezpečné.

“Platby prostredníctvom Chrome sú po novom pohodlnejšie. Nech už platíte z akéhokoľvek zariadenia, môžete si vybrať zo všetkých uložených spôsobov platby, nech už boli pôvodne uložené kdekoľvek. To všetko bez potreby synchronizácie,” tvrdí Google.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Jediná podmienka

Všetko, čo Google potrebuje na automatické doplnenie potrebných informácií, je váš účet Google prihlásený buď do Gmailu, Disku, alebo YouTube v inom okne. “Keď ste prihlásení a Chrome vám ponúkne možnosť použiť kartu z vášho účtu Google, požiada vás o doplnenie CVC. Pokiaľ sa rozhodnete pre uloženie novej karty do vášho účtu, obdržíte email s dodatočnými informáciami,” dodáva gigant.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať