Zakladateľ Wikipedie vyzýva ľudí k dvojdňovému štrajku proti sociálnym sieťam

Zakladateľ populárnej online encyklopédie, Larry Sanger, vyzýva ľudí na štrajk proti sociálnym sieťam, ktorý by mal trvať od 4. do 5. júla.

Zakladateľ populárnej online encyklopédie, Larry Sanger, vyzýva ľudí na štrajk proti sociálnym sieťam, ktorý by mal trvať od 4. do 5. júla, teda presne 48 hodín, informuje web BBC.

Počas spomenutej doby by ľudia mali prestať používať všetky sociálne siete, a to napríklad Facebook, Instagram, Twitter či iné. “Budeme požadovať, aby nám siete, ktoré nás denne manipulujú, vrátili kontrolu nad našími údajmi a súkromím,” hovorí Larry. Taktiež je presvedčený, že čím viac ľudí sa do štrajku zapojí, tým väčšmi si ako ľudstvo uvedomíme, čo s nami sociálne siete dokážu.

Okrem spomenutého súkromia a kontroly taktiež požaduje aj to, aby boli sociálne siete otvorenejšie, teda aby sa mohol príspevok z jednej služby ukazovať aj na druhých, čiže v niektorých prípadoch konkurenčných sieťach.

Deklarácia digitálnej nezávislosti

Ďalším nápadom, na ktorom sa podieľal Larry spolu s nadšenými podporovateľmi štrajku, je Deklarácia digitálnej nezávislosti. Jej cieľom je zmena systému sociálnych sietí, teda aby rešpektovali právo na slobodu prejavu, bezpečnosť a súkromie.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Plánovaný štrajk má mnoho podporovateľov, no taktiež aj mnoho odporcov, ktorí si stoja za názorom, že táto aktivita nič nezmení.

Čo si myslíte o tomto štrajku vy? Zapojíte sa?

Zapojíte sa do štrajku?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať