FOTO: Apple plánuje otvoriť nové kancelárie v priestoroch futuristickej veže

Podľa správy serveru Bloomberg plánuje Apple otvoriť nové kancelárie pre svoje rozrastajúce sa oddelenie v kanadskom meste Vancouver.

Podľa správy serveru Bloomberg plánuje Apple otvoriť nové kancelárie pre svoje rozrastajúce sa oddelenie v kanadskom meste Vancouver. Informácie ďalej spracoval web 9to5Mac.

Apple plánuje nové kancelárie otvoriť v interiéri novej budovy, ktorá je často označovaná ako “futuristická veža”. Tá zatiaľ nie je dokončená, keďže finálne práce sú podľa plánu naplánované na jar budúceho roku. Zo všetkých 24 poschodí si Apple privlastní presne dve.

Vplyvný sused

Pokiaľ gigant naplní svoje plány, stane sa susedom inej veľkej spoločnosti, ktorej šéfom je aktuálne najbohatší muž na Zemi. Amazon totiž práve prerába budovu bývalého strediska kanadskej pošty na svoje ďalšie oddelenie o veľkosti 126 796 m². Kancelárií sa tam teda zmestí viac než dosť.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Vráťme sa však späť k futuristickej veži. Jej dizajn v podobe enormných sklenených kociek je údajne inšpirovaný japonskými papierovými lucernami. Konečný výsledok, ktorého sa dočkáme na jar budúceho roku, ponúkne celkom 111 861 metrov štvorcových úžitkovej plochy, čiže o niečo menej než nová budova Amazonu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať