amazon prime day

AMAZON spustil Prime Day, dvojdňovú akciu plnú zliav môžete využiť aj vy

Jeden z najstarších a najväčších online obchodov Amazon spustil z nedele na pondelok Prime Day. Ide o dva dni trvajúcu akciu.

Jeden z najstarších a najväčších online obchodov Amazon spustil z nedele na pondelok Prime Day. Ide o dva dni trvajúcu akciu (15. – 16. júl), v rámci ktorej si môžu zákazníci zakúpiť vybrané produkty z rôznych kategórií za zvýhodnené ceny. 

V súvislosti so zvýhodneným online nakupovaním je asi najznámejší Black Friday, teda Čierny piatok. Ten pripadá na posledný piatok v mesiaci november. K tradícii Čierneho piatka sa každoročné pripája množstvo internetových predajcov vrátane tých slovenských.

Veľké, aj keď niekedy umelo nafúknuté zľavy môžu zväčša využiť všetci zákazníci internetových obchodov. Prime Day je však iný. V prvom rade, týka sa len obchodu Amazon. V rade druhom, nie je určený pre všetkých zákazníkov. Obyčajná registrácia v e-shope Amazon nestačí.

Užívatelia musia mať aktivovaný Prime účet, ktorý im zabezpečuje isté výhody. Ide hlavne o zrýchlenú a v niektorých prípadoch bezplatnú dopravu zakúpených produktov, prístup k službám Prime Video a Music či 5 GB priestor pre zálohovanie fotografií v úložisku Amazon Drive.

Účet Amazon Prime stojí 7,99 EUR mesačne, resp. 69 EUR pri ročnom zúčtovaní. Noví zákazníci si ho však môžu využívať bezplatne po dobu 30-tich dní. Stačí sa na Amazone registrovať, vyplniť všetky potrebné údaje (meno, adresa, kontakt a pod.) a aktivovať účet Prime.

Pred uplynutím 30-dňového skúšobného obdobia stačí Prime konto deaktivovať v nastaveniach služby Amazon a tým pádom vám nebude účtovaný žiadny poplatok. Je dobré si pri tejto príležitosti nastaviť pripomienku v kalendári, aby ste vypnutie „VIP účtu“ nepremeškali.

Amazon

Pre zákazníkov zo Slovenska je, aspoň podľa našich skúseností, najvýhodnejšia nemecká lokalizácia obchodu Amazon. Je dostupná aj v anglickom (kliknite SEM), nielen nemeckom jazyku. Veľa predajcov doručí objednaný tovar (aj) na Slovensko v priebehu niekoľkých dní.

Zľavy spadajúce do kategórie Prime Day sú označené modrou značkou Prime Day Deal. Počas dvojdňového obdobia sa budú zľavy obmieňať, pribúdať, ale aj miznúť. Zvýhodnenia tak nie sú fixné.

Preferovaná je hlavne kategória spotrebnej elektroniky, kde nájdete televízory, smartfóny, rôzne príslušenstvo, audio produkty, fotoaparáty a tak podobne. Zľavy však tiež nájdete v oddelení módy, domácich potrieb, kozmetiky a v ďalších kategóriách.

amazon zlavy

Výška niektorých zliav môže presiahnuť aj 50 percent. Je však dobré si vybraný produkt overiť aj v iných e-shopoch, vrátane tých našich. Amazon môže a aj nastavuje výšku zľavy na základe vlastnej navrhovanej ceny.

Ktoré zľavy sa skutočne oplatia? Ťažko povedať. Zliav je naozaj veľa a porovnávaním produktov viete zabiť hodiny. Okrem toho, preferencie zákazníkov sú rôzne. Zľavy Amazon Prime Day nájdete na tejto adrese. Položky môžete filtrovať na základe kategórií či ceny.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

Námatkovo sme vybrali pár zaujímavých zliav, ktoré vás možno inšpirujú k tomu, aby ste si Prime účet aktivovali.

Prime Day

Ako zrušiť Prime účet?

Pokiaľ sa Prime účet rozhodnete nevyužívať, zrušiť ho môžete kedykoľvek. Samozrejme najlepšie pred skončením 30-dňovej skúšobnej lehoty. Pôvodné konto vám na Amazone zostane.

Nakupovať tak budete môcť naďalej, len bez výhod a služieb spojených s Prime rozšírením. Pre deaktiváciu Prime účtu kliknite v pravom hornom rohu na stránke Amazon na položku Your Account, následne na okno Prime a v ľavom dolnom rohu na End Free Period and Benefits.

amazon prime day

Deaktiváciu účtu potvrďte kliknutím na End My Benefits. Na končiace bezplatné obdobie vás môže v trojdňovom predstihu upozorniť aj sám Amazon. V tomto prípade kliknite na Remind Me Later.

amazon prime day

Podobne ako pri iných akciách, aj pre tejto by ste mali nakupovať s rozumom. Vyššia zľava na produkt, ktorý sa nachádza vo vašom centre pozornosti, dokáže presvedčiť a motivovať ku kúpe. Pred uskutočnením nákupu si ceny ešte porovnajte v miestnych internetových obchodoch a hlavne porozmýšľajte nad tým, či danú vec skutočne chcete alebo potrebujete.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať