Nové letisko pri Pekingu

Čína testovala nové letisko. Vyzerá ako z inej planéty

Čína už čoskoro spustí ostrú prevádzku nového medzinárodného letiska s futuristickou architektúrou. Test prebehol úspešne.

Čína už čoskoro spustí ostrú prevádzku nového medzinárodného letiska s futuristickou architektúrou. Infraštruktúra sa nachádza približne 46 kilometrov od centra Pekingu a pred nedávnom prešla niekoľkohodinovým testom, aby mala krajina priestor na doladenie posledných detailov.

Do šesťhodinového testovania bolo tentokrát zapojených okolo 6 000 ľudí. Tentokrát preto, lebo sú počas najbližších týždňov naplánované ďalšie testy služieb, ktoré budú o niečo väčšie a teda aj komplexnejšie. Ostrá prevádzka odštartuje do konca septembra, takže im už veľa času nezostáva.

Letisko ponúkne 10 odletových brán, 8 bezpečnostných radov a 35 miest pre realizáciu takzvaného check-inu, a to vrátane moderných technológií. Tým najzaujímavejším tu ale je samotná architektúra, ktorá z vtáčej perspektívy pripomína budovu zo sci-fi filmu.

Totálna kapacita infraštruktúry dosiahne do roku 2021 slušných 45 miliónov cestujúcich. O 4 roky neskôr by však mala porásť až na 72 miliónov, píše web BusinessTraveller. Vďaka tomu bude schopná citeľne odbremeniť súčasné pekingské letisko s preplnenými kapacitami.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov
Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať