Avengers: Endgame prekonáva Avatara, zarobil už takmer 3 miliardy dolárov

Avengers: Endgame sa stal najvýnosnejším filmom všetkých čias. So svojím zárobkom vo výške viac ako 2,79 miliardy dolárov uchmatol priečku filmu Avatar.

Avengers: Endgame sa stal najvýnosnejším filmom všetkých čias. So svojím zárobkom vo výške viac ako 2,79 miliardy dolárov uchmatol priečku filmu Avatar, ktorý zarobil “len” 2,789 miliardy, informuje server CNBC.

Marvel, spoločnosť stojaca za Avengers: Endgame, dostala svoj titul na prvú priečku aj vďaka veľmi šikovnej stratégii. V júni sme sa totiž dočkali “špeciálneho” vydania, ktoré vzdávalo hold legendárnemu Stanovi Leemu, pričom obsahovalo aj niekoľko nepoužitých scén, ktoré sme v oficiálnom filme nemali šancu vidieť. Okrem toho sa však fanúšikovia dočkali aj upútavky na Spider-Man: Far From Home.

TIP REDAKCIE
VEĽKÁ ZMENA: Google mení to, ako vám ukáže výsledky vyhľadávania

Misia splnená

Cieľom tohto bonusového vydania bolo navnadiť ľudí k tomu, aby si Avengers: Endgame pozreli znovu. A veru sa mu to aj podarilo. Pred vydaním doplnku k Endgame bol film od prvého miesta vzdialený na vyše 40 miliónov dolárov. To sa však v priebehu veľmi krátkeho obdobia zmenilo, čo môžete vidieť aj na grafe nižšie.

“Obrovská gratulácia tímom Marvel Studios a Walt Disney Studios, vďaka všetkým fanúšikom po celom svete, ktorí posunuli Avengers: Endgame do týchto historických výšin,” prehlásil Alan Horn, jeden z vlastníkov The Walt Disney Studios.

Box Office Mojo (via CNBC)
Total
32
Zdieľaní
Total
32
Zdieľať