Sigma fp je bezzrkadlovka s Full Frame snímačom s mimoriadne kompaktným telom

Do vrecka, aj na statív.

0
Sigma fp
Sigma fp

Japonskí technologickí výrobcovia to s fotoaparátmi a kamerami vedia, čoho dôkazom nie sú len značky Canon, Nikon, Sony a pár ďalších, ale aj taká Sigma. V podaní tohto výrobcu sa k slovu nedostávajú nové objektívy, ale výnimočne kompaktný fotoaparát typu CSC.

Na novinku s nenápadným označením Sigma fp upozornil magazín The Verge, ako aj samotný výrobca vo svojej tlačovej správeSigma fp je takzvaná „bezzrkadlovka“, ktorá využíva veľký snímač obrazu (Bayer CMOS, 36 mm x 24 mm) označovaný ako Full Frame. Má rozlíšenie 24,6 Mpx.

sigma fp
Foto: Sigma

Na tom by nebolo nič výnimočné. CSC fotoaparáty s FF senzorom sa dostávajú do popredia a dokážu zatieniť aj svojich DSLR súrodencov. Sigma fp ale váži okolo 400 gramov a meria 11,2 x 6,9 x 4,5 cm. Ide tak o naozaj kompaktný fotoaparát, ktorý je podľa výrobcu najmenší na svete (relatívne) v triede zariadení s Full Frame snímačom.

full frame
Foto: Sigma

Novinka ponúka citlivosť v rozmedzí od ISO 100-25600, 49-bodové automatické zaostrovanie, elektronickú stabilizáciu obrazu a elektronickú uzávierku. Áno, Sigma fp natočí aj 4K video pri 24 FPS.

CSC fotoaparat
Foto: Sigma

Väčšinu zadnej strany obsadil 3,2-palcový dotykový displej (pevný), okolo ktorého sú umiestnené tlačidlá pre ovládanie a rýchly prístup k funkciám a nastaveniam. V tele sa nenašlo miesto pre hľadáčik, no slot pre SD karty, HDMI port, rozhranie pre mikrofón, blesk a diaľková spúšť sa v tele nachádzajú.

Objektívy

Sigma fp je síce pôsobivá, ale bez poriadneho objektívu sa nezaobíde. Keďže je telo ľahké a malé, pri spojení s výkonnejším sklom treba počítať s výraznejším posunutím ťažiska v prospech objektívu. Držanie v ruke nemusí byť a zrejme ani nebude také pohodlné ako pri väčších zariadeniach.

sigma 500 mm
Model FP sa dá osadiť napríklad aj takýmto delom s váhou 3,3 kg a cenou prevyšujúcou 5000 EUR

Model fp je prvým fotoaparátom od Sigmy, ktorý využíva bajonet L-Mount spoločnosti Leica. Pomocou adaptéra ale dokážete nasadiť aj súčasné objektívy Sigma a Canon. Nový CSC fotoaparát od Sigmy môže byť v kombinácii so profesionálnym príslušenstvom všestranným záznamovým zariadením. Odporúčame video nižšie.

TIP REDAKCIE
Huawei ďalej inovuje: Takto môže vyzerať fotoaparát pod displejom!

Cena? Tú sa dozvieme až na jeseň, kedy sa začne zariadenie predávať. Viac podrobností nájdete na oficiálnej stránke výrobcu.