Sigma fp

Sigma fp je bezzrkadlovka s Full Frame snímačom s mimoriadne kompaktným telom

Japonskí technologickí výrobcovia to s fotoaparátmi a kamerami vedia, čoho dôkazom nie sú len značky Canon, Nikon, Sony a pár ďalších, ale aj taká Sigma. V podaní tohto výrobcu sa k slovu nedostávajú nové objektívy, ale výnimočný kompaktný fotoaparát typu CSC.

Japonskí technologickí výrobcovia to s fotoaparátmi a kamerami vedia, čoho dôkazom nie sú len značky Canon, Nikon, Sony a pár ďalších, ale aj taká Sigma. V podaní tohto výrobcu sa k slovu nedostávajú nové objektívy, ale výnimočne kompaktný fotoaparát typu CSC.

Na novinku s nenápadným označením Sigma fp upozornil magazín The Verge, ako aj samotný výrobca vo svojej tlačovej správeSigma fp je takzvaná „bezzrkadlovka“, ktorá využíva veľký snímač obrazu (Bayer CMOS, 36 mm x 24 mm) označovaný ako Full Frame. Má rozlíšenie 24,6 Mpx.

sigma fp
Foto: Sigma

Na tom by nebolo nič výnimočné. CSC fotoaparáty s FF senzorom sa dostávajú do popredia a dokážu zatieniť aj svojich DSLR súrodencov. Sigma fp ale váži okolo 400 gramov a meria 11,2 x 6,9 x 4,5 cm. Ide tak o naozaj kompaktný fotoaparát, ktorý je podľa výrobcu najmenší na svete (relatívne) v triede zariadení s Full Frame snímačom.

full frame
Foto: Sigma

Novinka ponúka citlivosť v rozmedzí od ISO 100-25600, 49-bodové automatické zaostrovanie, elektronickú stabilizáciu obrazu a elektronickú uzávierku. Áno, Sigma fp natočí aj 4K video pri 24 FPS.

CSC fotoaparat
Foto: Sigma

Väčšinu zadnej strany obsadil 3,2-palcový dotykový displej (pevný), okolo ktorého sú umiestnené tlačidlá pre ovládanie a rýchly prístup k funkciám a nastaveniam. V tele sa nenašlo miesto pre hľadáčik, no slot pre SD karty, HDMI port, rozhranie pre mikrofón, blesk a diaľková spúšť sa v tele nachádzajú.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Objektívy

Sigma fp je síce pôsobivá, ale bez poriadneho objektívu sa nezaobíde. Keďže je telo ľahké a malé, pri spojení s výkonnejším sklom treba počítať s výraznejším posunutím ťažiska v prospech objektívu. Držanie v ruke nemusí byť a zrejme ani nebude také pohodlné ako pri väčších zariadeniach.

sigma 500 mm
Model FP sa dá osadiť napríklad aj takýmto delom s váhou 3,3 kg a cenou prevyšujúcou 5000 EUR

Model fp je prvým fotoaparátom od Sigmy, ktorý využíva bajonet L-Mount spoločnosti Leica. Pomocou adaptéra ale dokážete nasadiť aj súčasné objektívy Sigma a Canon. Nový CSC fotoaparát od Sigmy môže byť v kombinácii so profesionálnym príslušenstvom všestranným záznamovým zariadením. Odporúčame video nižšie.

Cena? Tú sa dozvieme až na jeseň, kedy sa začne zariadenie predávať. Viac podrobností nájdete na oficiálnej stránke výrobcu.

Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať