Prelomový objav na dosah? Známa farmaceutická spoločnosť testuje vakcínu proti HIV

Očkovania proti vírusu HIV už v dnešnej dobe takmer nikto nepovažuje ako senzáciu, keďže väčšinou ide len o neúspešné pokusy.

Očkovania proti vírusu HIV už v dnešnej dobe takmer nikto nepovažuje ako senzáciu, keďže väčšinou ide len o neúspešné pokusy, ktoré sa s postupom času vyparia do neznáma. Teraz tomu ale môže byť konečne inak, informuje server CNBC.

Prelomový objav má totiž na dosah veľmi známa farmaceutická firma Johnson and Johnson, ktorá sa rozhodla pre zahájenie klinických testov vlastnej vakcíny proti HIV.

Významný pokrok

Spoločnosť totiž údajne dosiahla významného pokroku, ktorý chce otestovať na 3 800 homosexuálnych i bisexuálnych mužoch z Európy a Spojených štátov. “Náklady na liečbu pacientov s HIV sú bremenom pre pacientov aj spoločnosť. Prevencia HIV je pre nás dôležitou misiou, na ktorej pracujeme už takmer 30 rokov,” tvrdí Paul Stoffels, jeden z vedúcich výskumu.

Spoločnosť má v pláne aj druhú fázu testovania, pri ktorej bude zaočkovaných 2 600 žien z niekoľkých juhoafrických krajín.

TIP REDAKCIE
Muž z Indie si objednal iPhone 12. V krabičke našiel dve mydlá

Jednoduchý princíp, neznámy efekt

Podstata predmetnej vakcíny je veľmi jednoduchá. Očkovanie posilní obranyschopnosť systému človeka, vďaka čomu dokáže efektívnejšie bojovať proti rôznym kmeňom HIV.

Nikto nevie, či bude testovanie skutočne úspešné a či je pokrok natoľko významný, aby rozlúskol oriešok, nad ktorým sa medicínsky svet trápi už dlhé desaťročia. Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nám poskytnú až finálne výsledky predmetnej štúdie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať